RSS / XML
25-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Yeşilyurt esnafı hedeflerini açıkladı

11-03-2018 13:17:44
A+ A-
Yeşilyurt’un ihtiyaçlarına cevap verecek tesisler oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Argun, "Esnaf sanatkarlar halkın içinde yaşayan, toplumun çoğunluğu oluşturan mozaiklerimizdir. Böyle bir kesimin temsilcileri olarak üyelerimize hizmet verirken toplumsal yararları da ön planda tutmaya özen gösteriyoruz. Örneğin odamız yeni binasına geçene kadar 5 yıl Karabağlar Kaymakamlığını hizmet binasında misafir etmiştir. Bundan sonra da Yeşilyurt’un ihtiyaçlarına hizmet veren tesisleri hayata geçireceğiz" dedi

Denizli Satılık

EGE MECLİSİ - Odayı ziyaret eden Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç’a yeni planlamalar hakkında bilgi veren Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Argun, "Bodrum katımızda düğün, toplantılar ve seminerler için kullanılan salonumuz yer alıyor. Giriş katımız oda ve kefalet kooperatifi hizmet merkezi. Her katımız 200 metrekare. Diğer beş katımızı bir adet 2 artı 1 ve iki adet 1 artı 1 misafirhane ve lokal olarak dizayn edeceğiz. Havalimanı yolu üzerinde olan ve önemli bir nüfus ve ticaret hacmi bulunan Karabağlar ilçesinde otel bulunmadığını tespit ettik. Misafirhanenin ilçenin önemli bir eksiğini gidereceğine inanıyoruz" diye konuştu. 

 

Eğitim müjdesi 

Sadık Tunç ile uzun yıllardır işbirliği içinde çalıştıklarını da hatırlatan Argun şunları söyledi: "Odamızı ziyaret eden Karabağlar kaymakamımız Tunç, ara elaman ihtiyacını temin için her türlü desteğe hazır olduğunu ifade etti. Kendisinden mesleki eğitim vereceğimiz okulları inşa edeceğimiz, iki adet 13’er dönümlük yer sözünü aldık. Herkes doktor, savcı, hakim olamaz. Bir berber, bir terzi, bir marangoz çırak bulamıyor. Bu kadar işsiz varken biz çalıştıracak sanatkar bulamıyoruz. Bu Türkiye’nin kanayan yarası. Ara elaman, ehil sanatkar yetiştirmek bize göre kalkınmayı hızlandıracak bir memleket meselesi. Hem okulda teorik hem işyerinde pratik yapabilen ve geçimini öğrenci iken sağlamaya başlayan gençler yetiştirmeye ağırlık vermeliyiz." 

 

Mutlu’ya teşekkür 

Hizmet merkezini yenilerken İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu’dan da önemli destekler gördüklerine dikkat çeken Mehmet Argun, "Birlik başkanımız Mutlu’yu her başımız sıkıştığında yanımızda gördük. Esnaf teşkilatına hizmet etmeyi kendine görev edinen Zekeriya Mutlu’nun dostluğu bize yeter. Birlik başkanı olarak gerek odamıza, gerek yönetimimize ve üyelerimize her zaman yakın olmuştur, yardımlarını esirgememiştir, dertlerimizi kendine dert edinmiştir. İzmir esnaf teşkilatı Zekeriya Mutlu gibi bir başkana sahip olduğu için şanslıdır" dedi. (İHA)


ETİKETLER : Yeşilyurt Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mehmet Argun
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber