RSS / XML
25-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Başkan Uğurlu'dan '12 Mart' mesajı

12-03-2018 14:01:05
A+ A-
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. yıldönümü ve milli şair Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Didim Satılık

EGE MECLİSİ - Tarihi belge niteliğindeki İstiklal Marşı’nın milletimizin gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde dile getirdiğini belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Milli mücadelenin en zor döneminde bu eşsiz eser, halkımıza büyük cesaret ve moral vermiş, milletimizin şahlanışının timsali olmuştur. Vatansever kimliğiyle Anadolu işgalinin en zorlu dönemlerinde, milli mücadeleye büyük destek veren Mehmet Akif, ölümsüz eserleri, fikirleri, idealleri, örnek kişiliği ve mütevazı hayatıyla milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Bizler bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız yaşıyorsak, bunu istiklal mücadelemizin ölümsüz destanı İstiklal Marşı'nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan atalarımıza, bu gün ise 15 Temmuz’da canını ortaya koyan aziz milletimize borçluyuz. O gün savaş meydanlarında, vatanın her karış toprağında verilen büyük mücadele bugün, bilimde, teknolojide, kültürde, sanatta, ekonomide, hayatın her alanında devam etmektedir” dedi. 

Yaptığı açıklamada, Türkiye’nin her geçen gün daha da büyüyerek ve güçlenerek yükselmekte olduğunu ifade eden Başkan Uğurlu, “İstiklal Marşımızda en güzel ifadesini bulan ortak değerler ve amaçlar etrafında birleşerek, daha iyi, daha müreffeh bir gelecek için azimle, inançla çalışmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 97. yıl dönümünü kutluyor, milli şairimiz, büyük mütefekkir Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün İstiklal Savaşı kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı. (Recai Deniz/İHA)


ETİKETLER : Kemalpaşa Belediyesi Arif Uğurlu İstiklal Marşı Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü mesaj
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber