RSS / XML
17-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzmir'de ADD tarafından 5. Kadın Şenliği düzenlendi

12-03-2018 14:25:46
A+ A-
İşte haberin detayları...

Antalya Satılık

EGE MECLİSİ - Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karabağlar Şubesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bu yıl beşincisini düzenlediklerini Kadın Şenliği’ni, İzmirspor Tesisleri Ebruli Salonu'nda gerçekleştirdi. Şenlik ilçenin dört bir yanından gelen kadınlardan büyük ilgi gördü.

 

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve CHP Karabağlar Kadın Kolları Başkanı Pınar Sertceylan'ın da katıldığı şenliğin açılışında, ADD Karabağlar Şube Başkanı Fevzi Özelli ve Necla Özdemir, yaptıkları konuşmalarda kadının toplumdaki yer ve önemine değinerek Atatürk'ün kadına verdiği önemden bahsetti.

Add Karabağlar Kurucu üyesi Necla Özdemir, ’’Kadının en büyük sorununun şiddet, işsizlik ve eğitimsizlik olduğunu, 2017 yılında 409 kadının öldürüldüğü’’ hususunun önemini vurguladı.

Başkan Özelli ise, ‘’İzmir Büyük Şehir Belediyesi ve Karabağlar Belediyesiyle birlikte yapılan Atatürkçü Düşünce Derneği Karabağlar Şubesi Kız Öğrenci yurdunun bittiğini ve en kısa zamanda işletmesinin devir alınarak 2018-2019 eğitim yılında açılacağını’’ belirterek ADD Karabağlar Şubesi olarak verdiği desteklerden ötürü Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'na da teşekkür etti.

Karabağlar ilçesi CHP Kadın kolları başkanı Pınar Sertceylan’da, ‘’son yıllarda artan kadına şiddet ve kadın ölümlerinin çokluğuna’’ ve ‘’çocuk gelinlerin olmaması için gerekli mücadelenin verilmesi’’ konusuna dikkat çekti.

Şenlikte söz alan Başkan Selvitopu, "Mustafa Kemal Atatürk’ün kadının var olması için mücadele ettiğini, kadın ve erkeğin daima birlikte olduğunu belirterek kadının olmadığı toplumlarda barışın olamayacağını, şiddetin var olacağını" belirterek tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladı.

Konuşmalar sırasında ADD Karabağlar üyesi kadınlar ellerinde taşıdıkları pankartlarla önemli mesajlar verdi.

Sahnede ellerinde "Kadınlar yerlerde sürüklenmeye değil, göklerde yükselmeye layıktırlar," "Kadına şiddet acizliktir’’ yazılı pankartları tutan kadınlar, konuşmalar bittikten sonra pankartlardaki sloganları yüksek sesle okudu.

Konuşmaların ardından Mikrop Hikmet lakaplı şarkıcı Hikmet Durmuş gönüllü olarak konser verdi. Mikrop Hikmet'in hareketli şarkılarına eşlik eden kadınlar keyfili dakikalar geçirdi. Konser bitiminde dernek başkanımız Fevzi Özelli katkılarından dolayı Hikmet Durmuş’a bir teşekkür plaketi verdi.


ETİKETLER : İzmir ADD 5. Kadın Şenliği kadın
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber