RSS / XML
21-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzmir'de Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu düzenlenecek

13-03-2018 11:39:13
A+ A-
Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü tarafından "Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu" düzenlenecek. Sempozyum, uluslararası katılımlı olarak 2-4 Ekim 2018 tarihlerinde Çeşme’de gerçekleştirilecek

Aydın Satılık

EGE MECLİSİ - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü desteği yapılacak olan sempozyumda “Tıbbi ve Aromatik Bitkilerde   Yetiştirme Teknikleri; Genetik, Islah ve Biyoteknoloji; Biyoçeşitlilik ve Koruma; Hasat Sonrası İşlemler; Üretim ve Pazarlama; Fonksiyonel Gıda Olarak Kullanım; Peyzaj Alanında Kullanım; Analitik Çalışmalar; Botanik ve Etnobotanik Çalışmalar; Biyolojik Aktiviteler; Doğal Kozmetik Ürünler” konuları tartışılacak.

 

Tıbbi ve aromatik bitkiler hem içerdikleri etken maddeler yönünden hem de tüketim alanları bakımından çok büyük bir alanı kapsıyor. Dünya ticaret hacmi her geçen gün artıyor. Birçok kültür bitkisi ile karşılaştırıldığında, tıbbi ve aromatik bitkiler üzerinde yürütülen çalışmaların hala sınırlı sayıda olduğu görülüyor. Hüseyin Nedim Karan-Cansu İrem Akçay/Ege Ajans)


ETİKETLER : 4. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu sempozyum Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber