RSS / XML
17-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

CHP'li Musa Çam'a 3 birleşim çıkarma cezası

13-03-2018 12:40:24
A+ A-
İşte haberin detayları...

Kuşadası Satılık

MHP ve CHP milletvekilleri arasındaki gerginlik, Meclis kulisinde de devam etti. Meclis güvenlik görevlileri iki grubu ayırmakta zorlandı. Musa Çam hakkında TBMM'den 3 birleşim çıkarma cezası verildi.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Musa Çam'a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye karşı sözleri nedeniyle 3 birleşim ceza verildi.TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmekte olan 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri sırasında tartışma çıktı.CHP İzmir milletvekili Musa Çam, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için söylediklerini hatırlattı.

Bunun üzerine Genel Kurul salonunda gerginlik yaşandı. TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, oturumu açtı ve Çam’a üç oturum ceza verildi. Daha sonra tartışma kulislerde de devam etti. 

 

CHP İZMİR VEKİLİNE SAHİP ÇIKTI

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleşen İttifak yasası görüşmeleri sırasında, kürsüde konuşma yaparken saldırıya uğrayan CHP İzmir milletvekili Musa Çam’a sahip çıkarak, saldırıyı da kınadı.

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinin, TBMM çatısı altında milletvekilleri Musa Çam’ı adeta linç etmek istediklerini belirten Yücel, “Kendilerinden başka kimse konuşmasın, geçmişte birbirlerine ettikleri hakaretleri kimse hatırlatmasın istiyorlar. Ama CHP'yi kabadayılıkla susturamazlar” dedi. Yücel sözlerini şöyle sürdürdü;

 

MUSA ÇAM’A YAPILAN ZORBALIĞI KINIYORUZ

Demokrasinin, özgürlüğün, bağımsızlığın ve milletin birliğinin simgesi olan TBMM çatısı altında, AKP ve MHP milletvekillerinin, milletvekilimiz Musa Çam’a yönelik sözlü ve fiziki linç girişimini ve zorbalığı şiddetle kınıyorum. Bizim milletvekillerimiz AKP veya MHP’lilere kendilerini beğendirmek için konuşmazlar. Doğru bildiklerini, halkın söylemek istediklerini dile getirirler. Ancak bir kez daha gördük ki, AKP ve ortağı MHP’li vekillerin doğruları duymaya tahammülü yok. Milletin meclisinde bile baskı ve kaba kuvvete başvuranların ittifakının geleceğinden ne beklenebilir. Geçmişte birbirlerine ettikleri hakaretler, ağza alınmayacak terbiye sınırlarını aşan sözleri hatırlatıldığında kızarıp utanacaklarına, kaba kuvvete başvurmaları inanılacak şey değil. Siyasette geçmişini, söylediklerini, eğer varsa ideolojini unutarak koltuk sevdasıyla ittifak yapılmaz. Geçmişinizi siz unutmak isteyebilirsiniz ama millet unutmaz, unutturmaz.

 

BİZİM MESELEMİZ, KOLTUK SEVDASI BARAJ KAYGISI DEĞİLDİR.

95 yıllık cumhuriyeti ve halkımızı MHP’nin de her koşulda verdiği destekle, 20 aydır OHAL baskısıyla, anti demokratik uygulamalarla yönetenlerin, bu baskı ve zorbalığı milletin meclisine de taşıdığını belirten Yücel “Kendilerinden başka kimse konuşmasın, yalanlarını, yanlışlarını, kirli pazarlıklarını kimse hatırlatmasın istiyorlar. Ama CHP’yi de, halkı da kabadayılıkla susturamazlar. Bu saldırılar mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. CHP İzmir il örgütü olarak Sayın milletvekilimiz Musa Çam’ın yanındayız. Bu yolda mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.  Çünkü CHP’nin meselesi koltuk sevdası veya baraj kaygısı değil, memleket meselesidir” dedi.


ETİKETLER : CHP'li Musa Çam'a 3 birleşim çıkarma cezası
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber