RSS / XML
25-09-2018
Bizi Takip Edin!

İzmir'de dolmuş ücretlerine zam

16-03-2018 10:54:40
A+ A-
İşte haberin detayları...

İzmir Satılık

EGE MECLİSİ - İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası, dolmuşlardaki ücret tarifesini değiştirdi. Daha önce en kısa mesafe olarak adlandırılan indi-bindi ücreti 2.5 TL'den 2 lira 75 kuruşa çıkarıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından onaylanan yeni tarifeye göre minibüslerde her yöne 25 kuruş zam yapıldı.

 

İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası, dolmuşlarda tarife değişikliğine gitti. Odaya bağlı olarak şehir içinde trafiğe çıkan 'M' plakalı 1117 minibüste, her yöne 25 kuruş zam yapıldı. Böylece en kısa mesafe olarak adlandırılan indi-bindi ücreti 2.5 TL'den 2 lira 75 kuruşa çıktı. En uzun mesafe ücreti ise 3 liradan 3 lira 25 kuruşa yükseldi. Öğrenci tarifesi de 1.50 TL olarak belirlendi. Her güzergahta 25 kuruş zam yaptıklarını açıklayan İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Taner Uğuz, mazot ve petrol ürünlerine yapılan zamlardan dolayı bu kararı almak zorunda kaldıklarını söyledi. Yaklaşık bir yıldır zam yapmadıklarını vurgulayan Taner Uğuz, her yöne 25 kuruşluk zamlara gerekçe olarak yüksek maliyet ve yakıt giderlerini gösterdi. Esnafın bugünkü kazançlarını ve maliyetlerini dikkate aldıklarını ifade eden Uğuz, esnafın kayıplarını telafi etmek zorunda olduklarını belirtti. (Umut KARAKOYUN/DHA)


ETİKETLER : İzmir'de dolmuş ücretleri zam dolmuş ücretleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Mobil
Eda 2018-03-16 22:21:52
En uzun mesafe 3.25 yazmışsınız da neden evka1/y.garaj arası 3.50. Asgari ücret zaten belli bir de bu kadar yol parası veriyoruz. Yeri geliyor cebimizde bir tek yol parası oluyor. Zengin insanlar zaten ya şahsî araçlarında yada takside. Toplu tasıma kullanan insanların da durumu ortada. Keşke biraz vicdan olsa..
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber