RSS / XML
25-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'li Yiğit: 'Yerelde de genelde de kazanacağız'

16-03-2018 11:38:22
A+ A-
CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, 'Boykot düşüncesine katılmadığını ve seçimlere katılarak hem yerelde hem genelde kazanacaklarını' ifade etti

Antalya Satılık

EGE MECLİSİ - CHP izmir Milletvekili Ali Yiğit, Meclis’te kabul edilen ittifak yasasının ardından ortaya atılan seçimleri boykot etme düşüncesine katılmadığını belirterek “seçimlere katılarak hem yerelde hem de ülke genelinde sandıklardan zaferle çıkacaklarını” ifade etti.

 

Ali Yiğit yaptığı yazılı açıklamada “Avrupa’da birçok ülkede seçimlere katılımın yüzde 50 ve 60’lar civarında gerçekleştiğini ve meşruiyet tartışması yaşanmadığına dikkat çekerek” şunları belirtti: “AKP ve MHP’nin bir gece yarısı operasyonuyla Meclis’ten geçirdiği ittifak yasası getirdiği hükümler itibariyle bir telaşın dışavurumu ve oldubitti yasasıdır. Bu nedenle bazı milletvekili arkadaşlarımızın tepki olarak ortaya attığı parlamentoyu ve seçimleri boykot etme düşüncesi sadece bir seçenek olarak dile getirilmiştir. Arkadaşlarımızın dile getirdiği seçim güvenliği, mühürsüz oylar, fazla basılan pusulalar gibi endişelere katılmamak mümkün değildir. Zaten getirilen düzenlemeyle amaçlanan da “nasıl olsa seçim güvenliğini sağlayamayacağız, oylara sahip çıkamayacağız” algısını oluşturmak ve daha seçim yapılmadan psikolojik üstünlük sağlamaya çalışarak mücadele azmini kırmaktır. Ancak şartlar ne olursa olsun demokrasi adına, hak ve özgürlükler adına, cumhuriyetin temel kazanımları ve ülkemizin aydınlık yarınları için seçimlere en yüksek oranda katılım sağlayarak sandıklardan galip çıkmak gibi bir sorumluluğumuz vardır. Aksi yönde alınacak bir karar, mücadele için bizleri seçen halkımıza karşı sorumluluğumuzu tartışılır hale getirecektir.  Bu nedenle hangi yasayı çıkarırlarsa çıkarsınlar, seçimler hangi koşullarda yapılırsa yapılsın, sandığa gideceğiz ve oylarımıza sahip çıkacağız. Çünkü bu mücadele sadece CHP’nin değil, demokrasiyi ve adaleti savunan bütün vatandaşlarımızın mücadelesidir. Biz bunu 16 Nisan’da başardık. 16 Nisan’da yapılan referandumda yüzde 50’nin üzerinde oy alan demokrasi bileşenlerinin 31 Mart ve 3 Kasım 2019’da yapılacak yerel ve genel seçimlerde de aynı duyarlılıkla sandığa giderek bu gidişe dur diyeceklerine inancım tamdır.”


ETİKETLER : CHP Yiğit Yerel seçim genel seçim
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber