RSS / XML
23-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzmir'de büyülü gece

03-04-2018 10:18:47
A+ A-
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, doğu-batı sentezi muhteşem bir konsere evsahipliği yaptı. Büyülü ezgiler, hikayeler ve danslarla süslenen gecede Evrim Ateşler’e Muammer Ketencoğlu ve Çağrı Çetinsel eşlik etti

Ankara Satılık

EGE MECLİSİ - Türk ve dünya müziğinin çok önemli figürlerini ağırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin son konukları, multi enstrümantalist, besteci ve aranjör Evrim Ateşler ile Muammer Ketencoğlu ve Çağrı Çetinsel oldu.

 

20 yıllık sahne kariyeri boyunca elde ettiği tecrübeleri, seyahatleri, dansları ve hatıralarını İzmirlilerle paylaşan Evrim Ateşler, sahnede kullandığı 10 enstrümanı farklı kültürlere ait olan farklı şarkı ve aranjelerle değiştirerek ve onları hikayelere dönüştürerek İzmirli sanatseverlere sundu. “VALISE’in (Bavul) Kapağı Aralanıyor” adıyla verdiği konserde, Yunan ezgileriyle birlikte Kafkas melodileri de yer aldı. Her eserde, o esere özgü dansların sergilendiği gecede Ateşler, Muammer Ketencioğlu’nun seslendirdiği parçaya da sirtakiyle eşlik etti.

İzmirli müzisyen Evrim Ateşler, “Sahne kariyerimin 20. senesinde ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin 10. yılında, bu iki tarihin özel birleşiminde beraberiz. Bu projeyi burada sergiliyor olabilmekten çok onur duyuyorum" dedi.

 

Kültürler arasında köprü kurdu

Evrim Ateşler, pek çok batı ve doğu enstrümanını (piyano, gitar, ney, klarnet, akordeon, ud, buzuki, cura, vurmalı çalgılar) çalıyor. Yunan müzik tarzlarında uzmanlaşan sanatçı, meşhur Yunan “Smyrneika” sı ve “Yunan Blues” müziği olarak da bilinen “Rembetiko” şarkılarını Türkiye’de en iyi yorumlayan sanatçılardan biri. Aynı zamanda tiyatro oyunları ve sinema film müziklerine yönelik olarak aktif bir besteci ve aranjör. (İzmir BŞB. Bld. Basın Bürosu)


ETİKETLER : İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Evrim Ateşler Muammer Ketencoğlu Çağrı Çetinsel
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer MAGAZİN haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber