RSS / XML
26-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

EGİAD, çocuk istismarına karşı sahne alacak

13-04-2018 10:56:45
A+ A-
EGİAD'lı iş dünyası, sosyal sorumluluk projesi kapsamında geliri Toplum Gönüllüleri Vakfı'na (TOG) aktarılmak üzere tiyatro oyunu sahnelemeye hazırlanıyor

Manisa Satılık

EGE MECLİSİ - Son zamanlarda tüm kamuoyunu üzüntüye boğan çocuk istismarlarına dikkat çekmek ve dur demek adına yola çıkan Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD), geliri TOG'un "Kırmızıda Dur De" projesine aktarılmak üzere, iş dünyasından oluşan amatör tiyatrocuların profesyonel bir anlayışla hazırladıkları "Sevgili Doktor" oyununu 8 Mayıs’ta izleyiciyle buluşturuyor.

 

Tiyatrohane ekibiyle 6 aylık hummalı bir çalışma gerçekleştiren iş dünyası, Anton Çehov’un öykülerinden Neil Simon'un oyunlaştırdığı "Sevgili Doktor" ile sanatseverlerin karşısına çıkacak. 8 Mayıs Saat 20:30’de İzmir Sanat Merkezi’nde sahnelenecek oyuna iş dünyasının büyük ilgi göstermesi beklenmekte. 

 

Tiyatro projesi sayesinde bir yandan üyelerinin kişisel gelişimini hedeflediklerini, diğer yandan da sosyal sorumluluk projesine katkı sağlamayı amaçladıklarını dile getiren EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, oyundan elde edilecek gelirin Toplum Gönüllüleri Vakfı - (TOG) ve Dokuz Eylül Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Kulübü ortaklığı ile çocuk istismarına karşı dur demek için geliştirilen “Kırmızıda Dur De” projesine aktarılacağını belirterek, “İlköğretim düzeyindeki çocuklara cinsel istismara karşı bilinçlendirme eğitimlerinin verileceği projeyi destekleme kararı aldık. Tiyatro oyunumuzdan elde edeceğimiz geliri bu projeye aktaracağız. Ülkemizde her gün artan çocuğa yönelik şiddet, istismar ve tecavüz vakaları hepimizi derinden yaralamakta. Bu konu hepimizin gündeminde. Çocuklara yönelik istismarın son bulması için caydırıcı yasalar çıkartılmalıdır. Biz de bu olaylara dur diyebilmek adına sosyal bir etkinlikle katkıda bulunmak istedik” dedi.

 

Son provalarla çalışmalarına hız veren EGİAD Tiyatro Topluluğu Proje Sorumlusu Hakan Pekin ise, iş hayatının da bir tiyatro ve her şirketin bir bakıma sahne olduğuna vurgu yaparak, “Biz bu proje ile hem sosyal sorumluluğumuzu yerine getiriyor hem de kendi kişisel gelişimimize katkı sağlıyoruz. Her açıdan verimli ve güzel bir çalışma oldu” dedi. Yönetmenliğini Erk Bilgiç’in yaptığı "Sevgili Doktor" un zor ama dikkat çeken bir oyun olduğunu hatırlatan Pekin, “Üyelerimiz, sanata karşı oldukça duyarlılar. Ülkelerin kalkınmışlıklarının kültür ve sanatla ölçüldüğü gerçeğini göz önünde bulundurursak bu etkinliklerin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Dernek adına sanata destek olarak, daha önce de çeşitli oyunlar gerçekleştirmiştik. Tüm iş dünyası ve sanatseverleri 8 Mayıs’ta aramızda görmek istiyoruz” dedi.

 

Oyunda, Hakan Pekin, Abdullah Külahçıoğlu, Dila Can, Ceren Şengüler, Sinan Keskin, Büşra Tanman, Nilgün Öztürk, Baskın Kocabaş, İlknur Gönülalan Yeşilyurt ve Pınar Şenol gibi iş dünyasının tanınmış isimleri rol alıyor. (EGİAD Basın Bürosu)


ETİKETLER : EGİAD çocuk istismarına karşı sahne
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber