RSS / XML
22-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Altınyağ'ın geliri yeni yatırımlara dönüyor

13-04-2018 14:16:41
A+ A-
İşte haberin detayları...

Kuşadası Satılık

EGE MECLİSİ - Altınyağ'ın mal varlıklarının 30.5 milyon dolar artı KDV bedelle Sodrugestvo Group SAya satışı 2018 yılının ilk çeyreğinde, Yabancı yatırımcıların ilan edilen en büyük şirket satın alması olurken, Altınyağ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik, "Elde ettiğimiz gelir ile yeni yatırımlara yönelmeyi amaçlıyoruz" dedi.

 

İzmirin en eski sanayi kuruluşlarından Altınyağ Kombinaları A.Şye ait gayrimenkul ve makine parkı ile Gürtaş Tarım Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.’ye ait gayrimenkul ve makine parkının tamamının 30.5 milyon dolar artı KDV bedelle Lüksemburg merkezli Sodrugestvo Group S.Aya satışı, 2018 yılının ilk çeyreğinde Yabancı yatırımcıların ilan edilen en büyük şirket satın alması oldu.

Altınyağ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik, Doğrudan yabancı sermaye girişlerinin yavaşladığı bir dönemde yaptığımız işlemle Altınyağ gibi istihdam yaratan bir kuruluşu emin ellere teslim ediyoruz. Prosedüre bağlı olarak, gerekli belgelerin ve izinlerin teminin ardından devir işlemi sona erecek. Amacımız, fabrikanın bürokratik işlemlerden etkilenmeden, kesintisiz bir şekilde üretime devam etmesini sağlamak. Biz de, elde ettiğimiz gelir ile yeni yatırımlara yönelmeyi amaçlıyoruz dedi.

Sodrugestvoya bir varlık satışı yapıldığını Altınyağ markasının yaşamaya devam edeceğini belirten Çevik şunları söyledi:

Bir yandan Altınyağın mal varlıklarının Sodrugestvo Groupa satışı için girişimde bulunurken, bir yandan da: Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) 45 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımı başvurusunda bulunmuştuk. Bu başvurumuza da geçtiğimiz Şubat ayında onay çıktı. Her iki girişimimizden elde ettiğimiz gelir ile bir yandan mali yapımızı güçlendirirken diğer yandan, iştirakimiz olan Etiler Marmarisin de yer aldığı gıda ve gayrimenkul alanında yatırımlar yapmayı, var olan yatırımlarımızı güçlendirerek büyümeyi hedefliyoruz. (DHA)


ETİKETLER : izmir altınyağ eski kuruluş Altınyağ Kombinoları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber