RSS / XML
21-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzmir Ticaret Odası'nda Özgener dönemi

14-04-2018 15:31:59
A+ A-
İşte haberin detayları...

Kuşadası Satılık

EGE MECLİSİ - Sonucu merakla beklenen İzmir Ticaret Odası (İZTO) seçimlerinde yönetim kurulu başkanlığına Mahmut Özgener seçildi.

 

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlık seçimleri oda binasında yapıldı. Seçimlerde 174 meclis üyesi yönetim kurulu başkanı ile yönetim kurulu, disiplin kurulu ve birlik genel kurul delegeleri asil ve yedek üye seçimleri için sandık başında oy kullandı. 

Seçimlere tek listeyle gidilirken, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Mahmut Özgener 151 oy alarak yeni yönetim kurulu başkanı oldu. Seçimlerde 9 kişi boş oy atarken 14 oy geçersiz sayıldı. 

“Yönetim anlayışını değiştireceğiz” 

Basın mensuplarına açıklama yapan Mahmut Özgener değişim ihtiyacının sandığa yansıdığını dile getirerek, şunları söyledi: 

“Bu değişimi pazartesi gününden itibaren görecekler. Bugüne kadar yaptıklarından dolayı esik Başkan Ekrem Demirtaş'a teşekkür ediyorum. Duygusal bir gün oldu benim için. Emeğin karşılığını aldığınızda hisli oluyorsunuz. Rekor bir oyla seçildim diye tahmin ediyorum.” 

Demirtaş'ın adaylıktan çekilmesini de değerlendiren Özgener, “Hem sürpriz oldu hem de olmadı.Biz bu tabloyu 9 Nisan'daki meclis üyeleri seçimlerinden sonra tahmin etmiştik. İlk işimiz yönetim anlayışını 'Ben' değil 'Biz' mantığıyla değiştirmek” dedi. 

Özgener'in yönetim kurulu listesinde asil liste Eyüp Cemal Elmasoğlu, Ali Osman Öğmen, Abdullah Salkım, İsmail Kahraman, Serdar Gökhan Arıkan, Şenol Aslanoğlu, Mehmet Şahin Çakan, Mert Pala, Oğuz Özkardeş, Emre Kızılgüneşler’den oluştu. 

Yedek üyeler olarak Nuri Çelenk, İsmail Cirit, Levent Bendeş, Ahmet Kaymaz, İzzet Avcı, Bekir Arduçlu, Adil Özyiğit, Şevket Akçay, Osman Tolga Gencer, Fetullah Yetik yer aldı. 

Öte yandan, seçimlerde aday olması beklenen 26 yıldır başkanlık görevini yapan Ekrem Demirtaş dün yaptığı yazılı açıklamayla adaylıktan ve meclis üyeliğinden çekildiğini açıklamıştı.

 

MECLİS'TE SEÇİM YAPILDI

26 yıllık başkan Ekrem Demirtaş'ın yarıştan çekilmesi ile birlikte tek başkan adayı Mahmut Özgener'in göreve gelmesinin ardından, İzmir Ticaret Odası'nda meclis başkanı, başkan yardımcıları ve katip üyenin seçimini yapmak üzere özel gündemli olağanüstü meclis toplantısı düzenlendi. Toplantının açılışında İzmir Ticaret Odası eski meclis başkanı Rebii Akdurak, başkanlık görevini odanın en yaşlı üyesi Akın Kazançoğlu'na devretti. Kazançoğlu, odanın 133 yıllık tarihine yakışır şekilde, geçen dönemin deneyimiyle ve yeni üyelerin katkısıyla verimli bir çalışma dönemi geçireceklerine inandığını söyledi. Mevcut başkan Rebii Akdurak ile birlikte Selami Özpoyraz meclis başkanlığına aday oldu. Akdurak, herkese eşit mesafede barış ve huzur içinde bir meclis yönetmek için aday olduğunu belirterek aynı ilkeler çerçevesinde meclisi yönetmek istediğini söyledi. Diğer aday Selami Özpoyraz ise 15 yılı aşkın süredir odanın komitelerinde görev aldığını ifade etti. Hilmi Ulubey, İrfan Erol, İbrahim Güdüm, Yavuz Ateşat meclis başkan yardımcılığına aday oldu. Katip üyeliğe ise tek aday olarak Ali Yaramışlı gösterildi. Daha sonra meclis üyeleri kapalı usul oylama ile oylarını kullandı.

 

EN YÜKSEK OYLA SEÇİLEN BAŞKAN

Oyların sayımından önce mecliste bir konuşma yapan İzmir Ticaret Odası'nın 11'nci Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, ekip arkadaşları ile birlikte yola çıkarken başta yönetim anlayışı olmak üzere odanın tüm faaliyetlerinde değişim ihtiyacını vurguladıklarını dile getirdi. 9 Nisan'da meslek komiteleri ve meclis üyeleri ile bugün yapılan yönetim kurulu seçimlerinde elde edilen sonucun alınan kararların doğruluğunu ortaya koyduğunu ileri süren Özgener, şöyle konuştu:

"Bugün meclis üyelerimizden 151 oy almış olmak benim için çok önemli. Bu gururu bana yaşattığınız için teşekkürler. 133 yıllık İzmir Ticaret Odası'nın en yüksek oyla seçilen başkanı olmanın bana yüklediği ağır sorumluluk ile birlikte çalışmak için sabırsızlanıyorum. Artık yeni şeyler söylemek ve ekonomiyi canlandırmak zamanı. Bundan sonra ilk işimiz birleştirici ve tüm karar süreçlerinde ortak hareket eden bir yönetim anlayışını getirmek olacaktır. Bu bina üyelerimizi risklerden koruyan bir kale olacak. Aidiyet duygularını attırarak ikinci bir evleri olacak."

 

"KAPIM HERKESE AÇIK"

Geçmişi bırakıp geleceği konuşma zamanının geldiğini belirten Özgener, oda kapılarının her görüşten kişiye açık olduğunu söyleyerek, "Artık değişim zamanı. Hepimiz tatlı bir yorgunluk yaşıyoruz. Demokratik bir şekilde üyelerimiz seçimlerini yaptı. Kapım herkese ve her fikre açık. Bundan sonra hep birlikte çalışacak ve üreteceğiz. Bu değişimi hep birlikte gerçekleştireceğiz. Zaman çalışma zamanı yeni dönemin birlik beraberlik ve bol kazançlı geçmesini diliyorum" dedi.

 

SONUÇLAR AÇIKLANDI

Oy kullanan 172 meclis üyesinden 96'sının oyunu alan Selami Öz

Selami Özpoyraz meclis başkanı olurken 117 oy ile İrfan Erol ve 83 oy ile Yavuz Ateşat başkan yardımcılığına seçildi.

TOBB Genel Kurul Delegeliklerine Akın Kazançoğlu, Hüseyin Sağır, Nihat Dirin, Abdurrahman Aydoğan, Veysel Murat, Özkan Başpınar, Abdülhakim Bingöl, Muzaffer Egi, Gürcan Gümüş, Levent Bendeş, Mehmet Ceylan, Ercan Çelikkaya, Mustafa İduğ, Yaşar Baş, İrfan Erol, Fikret Özkaya, Cihangir Lübiç, Ali Sorgun Özbalcı, Veysi Kubba, Metin Aztekin, Ahmet Selik, Ziya Dağlıer, Emin Melih Çırpar ve Tankut Gülümser seçildi. Disiplin Kurulu Üyeliklerine ise Yılmaz Eroğlu, Kasım Gündüz, Yağız Kaan Kazançoğlu, Salih Demiryürek, İsmail Akdemir ve Reşat Budak seçildi. (DHA/İHA)


ETİKETLER : İzmir Ticaret Odası Özgener İTO
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber