RSS / XML
19-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Soruyu bilen öğrenciye çay ve kahveyi ücretsiz

16-04-2018 10:18:34
A+ A-
İşte haberin detayları...

İzmir Satılık

EGE MECLİSİ - Aydın'ın Efeler ilçesinde, kafeterya işletmecisi Saim Ölmez (32), sorduğu soruya doğru cevap veren üniversite öğrencilerine, ilk çayı ve kahveyi ücretsiz veriyor.

 

Şanlıurfa'daki Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama Bölümü'nü bitiren Aydınlı Saim Ölmez, daha sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü'ne kaydoldu. Okurken, kafeteryalarda çalışarak, harçlığını çıkaran Ölmez, 10 yıl önce mezun oldu. Saim Ölmez, Efeler'deki Aydın Adnan Menderes Üniversitesi yakınında, 2 hafta önce 'Semt Kahvesi' adlı kafeterya açıp, işletmeciliğe başladı. Ölmez, iş yerinde, 'günün sorusu' uygulamasını başlattı. Uygulama kapsamında, belli sayıda sorunun bulunduğu kutudan rastgele çektiğini kafeteryasına oturmaya gelen üniversite öğrencilerine soran Ölmez, doğru cevap verenlere, içeceği ilk çayı veya kahveyi ücretsiz veriyor. Kutuda 'Eyfel Kulesi kaç basamaklıdır?', 'Eski Başbakan Adnan Menderes'in doğum tarihi nedir?' gibi sorular yer alıyor. Amacının öğrencilerin hayatlarına dokunmak olduğunu belirten Saim Ölmez, "Hem KPSS'de çıkabilecek soruları eğlenceli şekilde kendilerine sorarak, öğrenmelerini sağlıyorum hem de maddi yönden küçük de olsa kendilerine bir katkı sunmuş oluyorum" dedi.

Öğrencilerin uygulamaya ilgisinin yoğun olduğunu kaydeden Ölmez, "Adeta yarışa dönüştü. Bir şeyi oyuna ve eğlenceye çevirdiğimizde daha kolay öğreniriz. Talepten biz de çok memnunuz.  Çay, kahve ikramının dışında küçük çaplı hediyelerle bu uygulamayı devam ettirmek istiyoruz. Öğrencilere bilgi birikim bakımından katkı koymayı amaçladık" diye konuştu. 

'DOĞRU CEVABI VERDİĞİM İÇİN MUTLUYUM'

Uygulamadan çok memnun kaldığını dile getiren Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi 5'inci sınıf öğrencisi Samet Karadeniz (23), "İstiklal Marşı ne zaman kabul edildi?" sorusuna "12 Mart 1921" yanıtını vererek, ücretsiz kahve içti. Karadeniz, "Daha önce gittiğim kafeteryalarda böyle bir uygulama görmedim. Bu konu bizim için de mekan sahibi için de çok güzel. Bazen bilemediğimiz bir sorunun cevabını burada öğrendiğimiz oluyor. Çok güzel uygulama. Umarım diğer kafeterya sahipleri de bunu görürler ve geliştirerek uygularlar. Benim sorum çok zor değildi. Her Türk gencinin bilmesi gereken bir soru olduğu için insan ister istemez heyecanlanıyor. Heyecanımdan dolayı birkaç saniye düşündüm ama sonunda doğru cevabı verdiğim için mutluyum" dedi. (Burhan CEYHAN/DHA)


ETİKETLER : Soruyu bilen öğrenci çay kahve ücretsiz
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber