RSS / XML
26-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Optik Teknisyeni Can Hastanesi’nde Göz Sağlığına Kavuştu

17-04-2018 11:36:58
A+ A-
Gözlükle net göremeyen miyop ve astigmat hastası Optik Teknisyeni Okan Ege (32), Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Gökhan Erbakan tarafından gerçekleştirilen ‘Yüzey Ablasyonu’ yöntemiyle sağlığına kavuştu. Gözlüklerini atan Ege, 'Artık her şeyi net görüyorum' dedi

İstanbul Satılık

14 yıldır optik işinde çalışan ve 13yıldır gözlük kullanan Okan Ege, miyop ve astigmat rahatsızlıkları nedeniyle görmede sorun yaşıyordu. Gözlük sektörünün içerisinde olmasına rağmen gözlük kullanmaktan sıkıldığını ifade eden Ege, tedavi olmak için İzmir Özel Can Hastanesi’ndeki Op. Dr. Gökhan Erbakan’a muayene oldu.

 

Gözlükten de öte

Hastaya uyguladıkları tedavi hakkında bilgi veren Dr Erbakan, “Yüzey Ablasyonu yaparken görmemizi etkileyen iki etken var. İlki numaramız, ikincisi ise korneamızın yüzey şeklidir. Kusursuz kornea aslında çanak anten gibidir dışarıya doğru düzleşir. Özellikle merkezde bir takım eğim hataları varsa ve bunun dışa eğimli bir yüzey olmasını engelliyorsa ameliyat esnasında bunu da düzeltiyoruz. 3-6 ay arası iyileşme sürecini tamamlayan çoğu insan, ‘Gözlüğümle gördüğümden daha iyi görüyorum’ diyor. Bu ameliyatla gözlüğün düzeltemediğini düzeltiyoruz. Eğim hatası belirli bir seviyenin üzerinde ise Yüzey Ablasyonuylabunu düzeltmeyi tercih ediyoruz” diye konuştu. 

Sadece Numara Düzeltmiyoruz

Bu yöntemle sadece numara düzeltmediklerinin altını çizen Dr. Erbakan, “Şekil bozuklukları ve odaklanma bozukluklarını değerlendirip bir arada düzeltiyoruz. Sorun gözün yüzeyinde ise bu işi yüzeyden gerekmektedir. Son teknoloji cihazlarla mümkün bu işlemler. Sadece ameliyat değil ameliyat öncesi cihazlarda önemli çünkü onlar ne sorun olduğunu onlar söylüyor” dedi. 

 

“Alerji Yüzünden Lens Kullanamıyordum”

“Gözlük kullanmayı sevmiyorum” diyen Ege, “Hep düşünüyordum ama kriterler uymuyordu, zamanım yoktu. Gözlük sevmiyorum. Alerji yaptığı için lens kullanamıyorum. Uzun zamandır gözlükle bile net göremiyordum. Tavsiye üzerine Gökhan hocama ulaştım. Beni sağlığıma kavuşturduğu için teşekkür ederim” dedi. (EGE HABER AĞI)


ETİKETLER : miyop astigmat hastası Optik Teknisyeni Okan Ege Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Gökhan Erbakan Yüzey Ablasyonu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber