RSS / XML
24-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Tatil planları değişecek mi?

17-04-2018 13:46:45
A+ A-
İşte haberin detayları...

Aydın Satılık

Eğer Bahçeli'nin açıkladığı erken seçim tarihinde Türkiye sandık başına giderse, daha önceden yapılan tatil planlarının revize edilmesi gerekecek.Türkiye bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çıkışını konuşuyor. Parti grubunda kameraların karşısına geçen MHP lideri Bahçeli, 3 Kasım 2019'da yapılması öngörülen Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Milletvekili Seçimi'nin öne alınarak 26 Ağustos 2018'de yapılmasını teklif etti.Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı hükümeti sistemi resmen hayata geçmeden malum odaklar tarafından devamlı yaralanmaktadır. Bu şartlarda Türkiye'nin 3 Kasım 2019'u beklemesi mümkün değildir. Teklifimiz şudur; 26 Ağustos 2018 Pazar günü Türk milletinin sandığa gidip Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminde düşmanlara gereken dersi vermesi en makul en mantıklı yoldur" dedi.

26 AĞUSTOS'UN ÖNEMİ

26 Ağustos 1071'de başlayan Malazgirt Savaşı'nda Alparslan, Bizans ordusunu yenerek Anadolu'nun kapılarını Türklere açtı. Öte yandan bundan tam 9 asır sonra 1922’de yine bir 26 Ağustos günü başlayan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde Yunan ordusunu bozguna uğratan Atatürk Anadolu’nun sonsuza dek Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya gösterdi. Bahçeli grup konuşmasında bu iki duruma dikkat çekti.

TATİL PLANLARI DEĞİŞECEK Mİ?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim için işaret ettiği 26 Ağustos 2018 Pazar günü nedeniyle tatilcilerin planlarını değiştirmesi bekleniyor. Kurban Bayramı tatili 18 Ağustos'ta başlıyor. Tatilciler, 18 Ağustos günü tatile çıkma planı yapıyordu. 26 Ağustos da bu tatilin son gününe denk geliyor. Dört gün sonra ise 30 Ağustos Zafer Bayramı tatili var. Pek çok tatilci bu dört günü yıllık izin alıp bayram tatiliyle birleştirerek iki haftalık tatil planlıyordu.

Eğer Bahçeli'nin işaret ettiği seçim takvimi hayata geçerse tatil planları da yeniden yapılacağa benziyor.(Posta)


ETİKETLER : Tatil planları değişecek mi seçim
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber