RSS / XML
25-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

CHP'li Baydar, intihar eden öğretmeni sordu

17-04-2018 13:56:37
A+ A-
CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, 2014 yılında Sosyal Bilimler Öğretmenliği'nden mezun olmasına rağmen ataması yapılmadığı ve işsiz olduğu için Aydın'ın Kuşadası ilçesi sahilinde intihar eden Merve Çavdar (25) için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın cevaplaması istemiyle TBMM'ye yazılı soru önergesi verdi

Mersin Satılık

EGE MECLİSİ - CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, önergesinde, "Aydın'ın İncirliova ilçesi kırsal Erbeyli Mahallesi'nde yaşayan ve Sosyal Bilimler Öğretmenliği'nden mezun olan Merve Çavdar, atanamadığı için depresyon haplarını içerek intihar etmiştir. Bu acı haberle birlikte iktidarınız boyunca atanamadığı için 43 öğretmenimiz hayatına son vermiştir. 2002 yılında 70 bin olan atanamayan öğretmen sayısı yanlış eğitim politikalarınız sonucu bugün 455 bine ulaşmıştır" dedi. Milletvekili Baydar önergesinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan şu sorulara yanıt istedi:

 

"Merve Çavdar'ın atanamadığı için bunalıma girip depresyon hapları içerek intihar etmesinden dolayı kendinizi sorumlu hissediyor musunuz? Merve Çavdar kızımızla birlikte öğretmen olarak atanamadığı için hayatına son veren 43 öğretmenimizin sorumluları kim ya da kimlerdir? Atama bekleyen öğretmenlerimizin atamalarının yapılması için daha kaç öğretmenimizin intihar etmesi gerekiyor? 109 bin öğretmen açığımız varken neden 25 bin öğretmen ataması yapıyorsunuz? Neden ücretli öğretmen çalıştırıyorsunuz?"

 

Merve Çavdar, dün saat 17.00 sıralarında, Kuşadası Sahili'nde yanındaki depresyon haplarını içerek yaşamına son vermişti. (Burhan CEYHAN/DHA)


ETİKETLER : CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar Merve Çavdar Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz TBMM yazılı soru önergesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber