RSS / XML
19-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Özgener TOBB yönetimine girdi...

15-05-2018 17:45:38
A+ A-
İşte haberin detayları...

İzmir Satılık

EGE MECLİSİ - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) bugünkü genel kurulunda, TOBB delegelerinin yeniden aday gösterdiği Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Yönetim Kurulu'na Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar (61) giremedi.İzmir Ticaret Odası'nda (İTO) 26 yıl kesintisiz başkanlık yapan Ekrem Demirtaş'a karşı seçim kazanan İTO Başkanı Mahmut Özgener, TOBB yönetiminde yer aldı.  TOBB'un bugün yapılan seçimli genel kuruluna tek aday olarak giren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 5 yıldır başkan yardımcısı olan 9 yıldır da yönetiminde yer alan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ile yollarını ayırdı. Yorgancılar'ın yerine İTO Başkanlığı'na seçilen Mahmut Özgener TOBB yönetimine girdi. Hisarcıklıoğlu'nun salı günü saat 01.30'da Yorgancılar'ı telefonla arayarak kararını bildirdiğini ve vedalaştığı öğrenildi. Yorgancılar, iki kere üst üste TOBB yönetimine giren ilk başkan olmuştu. Yorgancılar'ın yönetimde olmadığını öğrendikten sonra genel kurul salonuna bile gitmediği, karara çok şaşırdığı ve üzüldüğü öğrenildi. Yorgancılar, 5 Nisan'da EBSO başkanlık seçimlerine tek aday olarak girmiş, güven tazelemişti.

Öte yandan İTO'daki seçim başarısını, 14 kişilik TOBB yönetim kuruluna girerek sürdüren Mahmut Özgener, yönetime giren tek İzmirli oldu. Özgener, sevincini TOBB delegeleriyle paylaştı. 

22 YIL SONRA İTO, TOBB YÖNETİMİNDE

22 yıl sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu’nda temsil hakkı elde eden İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener,  "İzmir Ticaret Odası seçimlerinde yaşadığımız sevindirici sonuçlar ve sandığa yansıyan başarı Oda’mızı TOBB Yönetim Kurulu’na taşıdı. Öncelikle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na gösterdikleri teveccüh için tüm üyelerimiz adına yürekten teşekkür ediyorum. Oda’mızın 22 yıl sonra TOBB yönetiminde yeniden yer alması tüm camiamız adına bizler için gurur kaynağı. Bu önemli görevin getirdiği sorumluluğu yine çok çalışarak ‘değişim ve birlikte yönetim ilkesiyle ‘ layıkıyla yerine getireceğime şüpheniz olmasın" diye konuştu.

İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeleri Akın Kazançoğlu ile Abdurrahman Aydoğan'ın da Ticaret Odaları Konsey Üyesi seçildiğini açıklayan Özgener, "Böylece TOBB Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun listesinde Odamızdan 3 isim yer aldı" ifadelerini kullandı. Özgener, şöyle dedi:

"Yine bu bu vesileyle bir önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’a görev süresi boyunca verdiği hizmet ve katkılar için teşekkür ediyorum. Teslim aldığımız bu bayrağı daha ileri götürmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu süreçte de Türkiye’deki tüm oda ve borsalarımız ile işbirliğinde üzerimize düşeni yapacağız. Bu sonuç sadece benim değil, tüm üyelerimizin başarısı bu nedenle tüm üyelerimize teşekkür ediyorum."(DHA)


ETİKETLER : Özgener TOBB yönetimine girdi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber