RSS / XML
22-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İş’te Güvenlik İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yarışması sonuçlandı

15-05-2018 21:26:03
A+ A-
İşte haberin detayları...

Kuşadası Satılık

EGE MECLİSİ - İZSİAD ve A Artı OSGB’nin düzenlediği 6. İş’te Güvenlik İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yarışması sonuçlandı. Bir şampiyon çıktı ama tüm katılımcılar hayati bilgiler edindi

 

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İZSİAD) kurumsal desteğiyle A Artı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (A Artı OSGB) tarafından düzenlenen “İş’te Güvenlik İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Bilgi Yarışması”nın finali, Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapıldı. 

Açılış töreninde konuşan İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, amaçlarının, Türkiye’de İSG farkındalığını artırmak olduğunu vurguladı. Bu hedef doğrultusunda dört yıldır ulusal çapta İSG Zirvesi Fuarı düzenlediklerini, altı yıldır da İSG Yarışması’nın yapıldığını belirten Küçükkurt, “Bu yarışmanın kaybedeni yok. Çünkü tüm ekipler ve temsil ettikleri kuruluşların çalışanları, yarışırken eğlendiler ve hayati bilgiler edindiler” dedi.

İSG önlemleri maliyet değildir

“Ülke olarak İSG alanında karnemiz zayıf. İş kazalarından kaynaklanan ölümleri, yaralanmaları, sakatlıkları, meslek hastalıklarını önlememiz gerekiyor” diyen Küçükkurt, sözlerini şöyle tamamladı: “İSG önlemleri asla ‘maliyet’ değildir. Giden tek bir canın bile parasal karşılığı olamaz. İş kazalarından kaynaklı ölüm ve yaralanmaların, sakatlıkların ve meslek hastalıklarının yarattığı trajediler bir yana; bu alandaki zafiyetimizden kaynaklanan büyük çaplı ekonomik külfet de yıllardır ülkemizin sırtında. Çözüm, toplumda İSG bilincini artırmak, İSG önlemlerini eksiksiz uygulamaktır. Bu sorumluluğu hisseden İZSİAD, bir işveren örgütü olarak taşın altına elini koydu, koymaya da devam edecek.”

Şampiyon Vestel Elektronik

Açılışın ardından yarışmaya geçildi. Ocak ayından bu yana devam eden organizasyonun finalinde Vestel Elektronik şampiyon olurken; Tüprag ikinci, Vestel Beyaz Eşya üçüncü ve Vestel Ticaret dördüncü oldu. Birinci ekip gemi turu ödülü kazandı. İkinciye 2000, üçüncüye 1000, dördüncüye ise 500 TL’lik ödül çekleri verildi. Yarışmanın sponsorları Arkas ve Konak Belediyesi temsilcilerine de plaketle teşekkür edildi. Bu yılki yarışmaya, finale kalan dört ekibin yanı sıra British American Tobacco, Schneider Elektrik, Yedaş, Sanpan, Yıldız Yangın, Ege Deniz Tekstil, Polibak ve Konak Belediyesi şirketi MERBEL ekipleri katılmıştı. (İZSİAD Basın Bürosu)

 

 

 

 

 

 

 


ETİKETLER : Vestel Elektronik Tüprag Vestel Beyaz Eşya Vestel Ticaret İş’te Güvenlik İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yarışması
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber