RSS / XML
24-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İTO Başkanı Özgener'den birlik mesajı

16-05-2018 11:32:14
A+ A-
İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Rotary 2440. Bölge Federasyonu'na bağlı Gündoğdu Rotary Kulübü’nün konuğu oldu. Özgener, 'Birlik olduğumuz ve farklılıklarımıza karşın ortak paydalarda buluştuğumuz sürece her alanda başarıyı yakalarız' dedi

Diyarbakır Satılık

EGE MECLİSİ - İTO Başkanı Mahmut Özgener, İzmir’in sahip olduğu potansiyeli kullanmasının zamanının geldiğini belirterek, "Artık İstanbul’dan çok daha nitelikli, alternatif bir kentin ortaya çıkıp bunu güçlü bir dille söylemesi gerek. Bu yeni merkez için en uygun kent İzmir’dir ve bizlerin de bu düşünce etrafında birleşme zamanımız geldi. İstanbul- İzmir aksında açılan ve adına altın çember denilen koridorun çekim merkezi İstanbul'dur. Ama ne ilginçtir ki İstanbul’un da çekim merkezi İzmir'dir. Her alanda bu stratejiyi güçlendirecek adımların bir an evvel atılması Türkiye'nin de elini güçlendirir" dedi.

 

'DÜŞÜNCELER DEĞİŞTİKÇE, KALIPLAR YIKILIR'

İTO Başkanı Mahmut Özgener, kentin birlikte hareket etmesi ve ön yargıları yıkması gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bugün artık çağı aşmak için bize tarımdan sanayiye, insan kaynağından kamu yönetimine kadar bir nitelik devrimi lazım. Çünkü teknolojinin etkisiyle üretimden finansa, lojistikten tüketime kadar her şey çok hızlı değişiyor. Örneğin bugün, kimya sektörünün yönlendirici etkisiyle artık tarım bile tarlada değil fabrikalarda yapılır hale geldi. Bütün süreçleri, İzmir’in mevcut potansiyeliyle yeniden tanımlayıp gereğini yapmamız şart. Bizim artık birlikte hareket etme vaktimiz gelmiştir. Birlik olduğumuz ve farklılıklarımıza karşın ortak paydalarda buluştuğumuz sürece her alanda başarıyı yakalarız. Bizler; yerel yönetimler ve kamu kurumlarıyla İzmir adına aynı masada önyargısız olarak birbirimizi dinlediğimiz sürece hayal denilen tüm projeleri tek tek gerçeğe dönüştürebiliriz. Başka kentlerde yaşanan çekişmeleri zaman zaman kamuoyunda izliyoruz. İzmir’imiz benzer tartışmalara kurban vermemek ve aynı duruma düşmemek için uzlaşıcı, iyi bir dinleyici ve karşısındakinin fikirlerine saygı gösteren örnek kişiler olmalıyız. Düşünceler değiştikçe, kalıplar yıkılır, kalıplar yıkıldıkça özgürlük ve demokrasi artar; özgürlük ve demokrasi arttıkça yenilikçi fikirler ve girişimler ortaya çıkar. Bu fikirlere yapılan yatırımlarla kent ve ülke ekonomisi gelişir. Ekonomimiz geliştikçe de refahımız artar ve kıskanılan kent oluruz." (DHA)


ETİKETLER : İTO Özgener birlik mesajı Rotary
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber