RSS / XML
22-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

MÜSİAD'dan otopark zammına itiraz

17-05-2018 09:10:20
A+ A-
'Bölgesel Otopark Alanı Birim Otopark Bedeli zamları geri alınsın...'

Didim Satılık

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi İnşaat, Çevre ve Yapı Malzemeleri Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Türkyılmaz, İzmir Büyükşehir Belediye’sinin ‘Bölgesel Otopark Alanı Birim Otopark Bedeli’ zamları hakkında açıklamada bulundu.

 

Türkyılmaz, mesajında şunları söyledi: “İzmir Büyükşehir Belediyesinin belirlediği Bölgesel Otopark Alanı birim otopark bedelleri daha öncelerden olduğu gibi inşaat birim artışındaki maliyetler göz önüne alınmadan bölgeleri ve yerleri değişkenlik göstermekle beraber yaklaşık olarak %150 ile %600’lük zamla genelde yapılanın çok üstünde bir artışla karşımıza çıkmaktadır.

Örnek verecek olursak Karşıyaka Bölgesi Anadolu Caddesi'nden cephe alan bir parsel daha öncesinde bir araçlık otopark bedeli için 5.152,48TL öderken bu artıştan sonra 28.150,70 TL ödeyeceği görülmektedir. Bu da %546’lık bir artışa denk gelmektedir. İnşaat sektörü açısından kabul edilebilir bir artış değildir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açıkladığı verilere bakarsak yapı yaklaşık birim maliyetlerindeki artış oranının yaklaşık yüzde 15 olduğu hesaplanmaktadır.

Ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörüne dinamizm kazandırmak için yapılan birçok teşvik varken Büyükşehir Belediyesi'nin de bu konuda kararını tekrar gözden geçirerek inşaat sektörünün tüm paydaşlarını zor durumda bırakmayacağı kanaatindeyiz” dedi. (MÜSİAD Basın Bürosu)


ETİKETLER : Bölgesel Otopark Alanı Birim Otopark Bedeli zam izmir otopark MÜSİAD
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber