RSS / XML
17-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Fakıbaba isyan etti

18-05-2018 09:12:38
A+ A-
İşte haberin detayları...

Edremit Satılık

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, et fiyatları konusunda, “29 ve 31 liraya benim eşim et alıyor ama sen 70 liraya alıyorsan o senin problemin. Dar gelirli kardeşlerime Ramazan’da yarım kilo eti 14.5 liraya satıyorum, daha ne yapayım? Pahalı olanlar ister istemez bu fiyata ayak uydurmak zorunda olacak” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı EşrefFakıbaba yem fiyatları arttığı için süt desteklerini de artırdıklarını kaydetti. Süt, besi, damızlık koyun ve keçi için destek ödemelerinin hazırlandığını belirten Fakıbaba, “Üreticinin fiyatını hemen destekliyoruz, bu ay 850 milyon TL destek ödemesi yapılacak” diye konuştu.

AYAK UYDURACAKLAR

TBMM’deki özel sohbetinde Fakıbaba şunları kaydetti:

“29 TL’ye (kıyma) ve 31 TL’ye (kuşbaşı) benim eşim et alıyor, ama sen 70 liraya alıyorsan o senin problemin. Dar gelirli kardeşlerime Ramazan’da yarım kilo eti 14.5 liraya satıyorum daha ne yapayım? Pahalı olanlar ister istemez bu fiyata ayak uydurmak zorunda olacak. 13 bin şubede ve iki AVM’de ucuz et satışı vardı, bugün itibarıyla 15 bin şubeye ve üç AVM’ye yükseldi bu satışlar. Bizim burada amacımız kimseyle rekabet etmek olamaz. Piyasaya vermiş olduğumuz etin miktarı sadece yüzde 7 - 8 civarında. Dar gelirli kardeşlerimiz faydalansın” dedi.

10 milyon olan büyükbaş hayvan sayısının 16 milyona, küçükbaş hayvan sayısının da 31 milyondan 45 milyona çıktığını anımsatan Fakıbaba, Türkiye’nin et ithal eden bir ülke değil, ihraç eden bir ülke haline geleceğini de söyledi.(Posta)


ETİKETLER : Fakıbaba isyan etti et
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber