RSS / XML
24-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

AK Parti'li gençlerden İsrail'e tepki

18-05-2018 12:41:03
A+ A-
İşte haberin detayları...

Didim Satılık

AK Parti'li gençler, İsrail'e tepki göstermek amacıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı okuyan AK Parti İzmir İl Gençklik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan, açıklamasında şu şifadelere yer verdi:  

 

"Bildiğiniz üzere, ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Aralık 2017'de Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını ve ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını açıklamasından sonra yeni büyükelçilik binası 14 Mayıs pazartesi günü büyük tepkilere rağmen açılmıştı.

Filistinli kardeşlerimizin zorunlu göçe tabi tutulduğu Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70.yılında maalesef bir büyük felaket daha yaşandı. Onlarca sivil dünyanın gözleri önünde katledildi, binlercesi de yaralandı. Ve yine Dünya kör, dünya sağır, ve dünya dilsiz kaldı.

Dünya’nın bu sessizliğini, Müslümanların bölünmüşlüğünü fırsat bilen İsrail, gözümüzün içine baka baka katliam yaparken, hiç utanmadan sivil insanları terörist diye yaftalayabildi.

Ülkelerini işgal ettikleri bir halka ve direniş hareketine terörist diyen bu devlet ancak pazartesi günkü terör eylemleri ile ayakta kalabildiğini tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.

Defaetle şunu belirtmek gerekir ki; Filistin’de, Filistin halkına yapılanlara sessiz kalmamız mümkün değildir. Filistin bizim için sadece bir ülke ismi değildir, yine aynı şekilde Kudüs bizim için sadece bir şehir ismi değildir. Küdus Müslümanların için izzet, namus ve şeref meselesi haline gelmiştir. Bu bilinçle hareket edip Kudüs’ü savunmak her Müslümanın boynunun bir borcudur. Özellikle, 400 yıl boyunca Kudüs’ün koruyuculuğunu üstlenen bir millet için bu davayı savunmak bir refleks haline gelmiştir. Bu refleksin çok açık tezahür ettiği kişilerden birisi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizler liderimizin, partimizin ve milletimizin bu hassas duruşuna her koşul ve şartta sahip çıkacağız.

Sessiz kalmamızın beklenmesi hatta bunun bir beklentinin ötesinde istenmesi hakkı hiç bir kişi, kurum ya da devlete ait değildir.

Son yaşanan gelişmelerde herkesin de malumu olduğu gibi bizler yine zulmün karşısında mazlumdan yanında yer aldık ve almaya da devam edeceğiz.

Kudüs konusundaki dik duruşumuz her zamanki gibi Siyonistleri çıldırmıştır ve bu çıldırmışlık hali dillerine de vurmuştur.

ABD’nin şımarık çocuğu Netanyahu'nun Yair adındaki insan müsvettesi oğlu da Türkiye hakkında küfür içerikli skandal bir paylaşımda bulunarak seviyesizliğini ispat etti.

Katil devletin oğlu ,İslamın sembolü hilali, şehitlerimizin sembolü yıldızı sosyal medya mesajında küfürlü bir içerik içerisinde kullanarak hem ülkemize hem de tüm islam alemine hakaret etme cüretinde bulunmuştur.

Dünyanın gözleri önünde faşizan zihniyetle katledilen Filistinli kardeşlerimize yapılan bu zulme ses çıkartmamızı hazmedemeyen Yair Efendi, içindeki cerahatı bu mesajla gün yüzüne çıkarmıştır.

Kuruluşun ve Kurtuluşun şehri İzmir’den dünyaya sesleniyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları olmak üzere Tüm şehitlerimizin aziz hatırasını üzerimizde taşıyoruz.

Bayrağımız kanla sulanmıştır.

Rengini şehitlerin kanından, ilhamını ay ve yıldızdan alan Türk Bayrağı egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın en önemli simgesidir. 

Egemenliğimizin en önemli alametine yapılan bu saldırının psikolojik alt yapısında Türkiye’nin bağımsızlığını reddetmenin olduğu da açıktır. One Minute çıkışından bu yana ülkemizde istikrar ve bağımsızlığımızı baltalamak isteyen birçok eylem gerçekleşmiş ,bu eylemler devletimizin egemenlik ve bağımsızlık noktasındaki hassasiyetleri ve halkın gücüyle bertaraf edilmiştir. Bu egemenlik ve bağımsızlık bilinciyle değerlerine sahip çıkan gençlerin temsilcileri olarak bu saldırı nedeniyle Yair Netanyahu hakkında bugün İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Bu ahlaksızlık hiçbir zaman hafızamızdan çıkmayacak, haddi bildirilecektir.

Katliamın azmettiricisi ABD ve faili İsrail'e Büyük Türkiye’de dünya 5'ten büyüktür diyebilen bir lidere, AK Gençleri’nin olduğunu ve değerlerini her koşulda koruyacaklarını hatırlatır, sizlere en samimi şükranlarımızı sunarız." (AK PARTİ İZMİR İL BAŞKANLIĞI TANITIM VE MEDYA BAŞKANLIĞI)


ETİKETLER : AK Parti İsrail tepki
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber