RSS / XML
23-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Hükümetten Muharrem İnce'ye FETÖ cevabı

18-05-2018 13:40:29
A+ A-
İşte haberin detayları...

Manisa Satılık

 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Türkiye terörist başı Gülen'i ABD'den usulüne göre talep etmiştir" dedi. Öten yandan Adalet Bakanlığı'ndan da konuya ilişkin açıklama geldi. Bakanlık, "İnce'nin Gülen'in iade süreciyle ilgili kaynağı belirsiz iddiaları tamamen gerçek dışıdır" dedi.

 

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, terörist başı Fetullah Gülen'in ABD'den usulüne göre istenmediğini iddia aeden CHP'li Muharrem İnce'ye yanıt verdi. Bozdağ, "Türkiye terörist başı Gülen'i ABD'den usulüne göre talep etmiştir" dedi.

 

Bozdağ sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları yazdı:

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, ABD’den arandığını ve kendisine, Türkiye’nin teröristbaşı F. Gülen’in iadesi için usulünce başvuruda bulunmadığını, söylendiğini dün bir TV.’ye açıkladı.Ama arayanın kim olduğunu, açıklamadı. Sayın İnce,keşke ABD’den arayanın dediğinin doğru mu yalan mı olduğunu tespit için Adalet Bakanlığını arayıp işin aslını/doğrusunu öğrenseydi, kendisini yalancının yalancı şahidi durumuna düşürmezdi. Belli ki Sayın İnce, ABD’den arayana inanmış ve onun ağzıyla Türkiye’yi suçluyor.

"KENDİNİZİ KULLANDIRIYORSUNUZ"

İşin aslını ve doğrusunu ben size söyleyeyim Sayın İnce! Sizi ABD’den arayan her kimse yalan söylüyor. Siz de sorgusuz ABD’den arayan yalancıya inanıp beyanını kamuoyu ile paylaşıyorsunuz; kendinizi yalancıya gönüllü kullandırıyorsunuz, yalancıya yalancı şahitlik yapıyorsunuz.

"İADE TALEBİ İKİLİ ANLAŞMAYA UYGUNDUR"

Türkiye’nin teröristbaşı ve 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü’nün bir numaralı faili Gülen’i iade talebi, ABD ile Türkiye arasındaki ikili anlaşmaya uygundur. Teröristbaşı Gülen’in iade için geçici tutuklanması ve iade taleplerinde, bir eksiklik ya da yanlışlık yoktur.

Türkiye, FETÖ kurucusu ve yöneticisi ve 15 Temmuz 2016 Darbe Teşebbüsü dahil pek çok suçun bir numaralı faili teröristbaşı F. Gülen’i ABD’den usulüne uygun talep etmiştir. Türkiye’nin talebinde, herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık yoktur. Herşey usule ve anlaşmaya uygundur.

"ABD YÖNETİMİ DOSYALARI GÖNDERMEDİ"

Türkiye’nin talepnamesinde yer alan delillerin standardı da aramızdaki anlaşmanın aradığı delil standardını fazlasıyla karşılamaktadır. ABD yönetimi, teröristbaşı F.Gülen hakkındaki Türkiye’nin iade talebini ve eki delil dosyalarını, bugüne kadar ABD adli makamlarına göndermedi.

"İFTİRA EDİYORSUNUZ"

Sayın İnce, siz, alenen yalan söylüyorsunuz ve ABD’den arayan her kimse onun ağzından utanmadan ülkenize iftira ediyorsunuz. Klasör klasör gönderilen dosyalar, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Adalet Bakanlarımız, Dışişleri Bakanımızın görüşmeleri ve medyada yazılanlar, her şey ortada. Bu gerçeklere rağmen söyleneni doğruluğunu tahkik etmeden ve hatta tahkike ihtiyaç duymadan kullanmanız, kendinizi alenen kullandırmanızdır. 

 

"TÜRK HALKI YALANCIYI SEVMEZ"

ABD’den arayan sizi kolayca kullanırsa, Allah muhafaza Cumhurbaşkanı olduğunuzda da ABD’den arayanlar daima sizi kullanacak demektir.Sayın İnce, unutma ki Türk halkı kendini kullandıranı da başkalarının kullandığını da, yalancıyı da, müfteriyi de sevmez. Böylelerine lider gözüyle de bakmaz.Hele hele başka ülkeden telefonla arayanların kullandığını kukla olarak görür. Kuklaları da Cumhurbaşkanı seçmez.

"SİZİ ARAYAN KİM?"

Sayın İnce, sizi ABD’den arayan ABD’li mi Türk mü? Eğer arayan ABD’li ise CIA’dan mı yoksa FBI’den mi veya Adalet Bakanlığı'ndan mı veyahut da başka bir ABD’li mi? Sizi arayan Türk ise FETÖ üyesi mi veya FETÖ beslemesi mi ya da başkaca bir Türkiye düşmanı mı? Sahi kim?

Sayın İnce, sizi ABD’den arayanı neden açıklamadınız? Adının bilinmesinden bir çekinceniz mi var? Adının bilinmesinden yana bir endişeniz yoksa,bundan sonra açıklamayı düşünüyor musunuz? Yoksa adının bilinmesi size zarar mı verir? Sahi ABD’den arayanın adını neden gizliyorsunuz?

"PES ARTIK"

Milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyen birini görmek isteyen Muharrem İnce’nin yüzüne bakmalıdır. Çünkü milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Pes artık,pes. Bu kadarı da olmaz yahu!

"YARGIYA TESLİM EDECEĞİZ"

FETÖ kurucusu ve yöneticisi 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü dahil pek çok suçun birinci derecede faili teröristbaşı Gülen ve onun bilumum teröristlerini dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, hangi deliğe girerlerse girsinler; bulacağız, getireceğiz, yargıya teslim edeceğiz. Kaçış yok.(Posta)


ETİKETLER : Hükümetten Muharrem İnce'ye FETÖ cevabı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber