RSS / XML
24-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzmir'de İşaret Dili Şarkı Yarışması yapıldı...

25-05-2018 10:19:05
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Sinop Satılık

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğrencileri “İşaret Dili Şarkı Yarışması”nda sahne aldı.

 

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü tarafından “İşaret Dili Şarkı Yarışması” düzenlendi.  Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hülya  Yılmaz, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan yarışmada 14 farklı şarkıyla eğlenceli dakikalar yaşandı. Etkinliğin açılışında konuşan Prof. Dr. Hülya Yılmaz, genç bir fakülte olmalarına rağmen fark yaratan eğlenceli uygulamalara imza attıklarını dile getirdi. Prof. Dr. Yılmaz, “Çok büyük farkındalık yaratan, duyarlılıkla gelişen bu organizasyonda emeği geçen öğrencilerime teşekkür ediyorum” dedi.Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği yarışmada geleceğin özel eğitim öğretmen adaylarının performansları göz doldurdu. Ege Üniversitesi öğretim üyelerinin jüri görevini üstlendiği yarışmada en beğenilen performans ‘Başıma Gelenler’ şarkısıyla Büşra Nur Sapar ve Üveys Yolcu’nun oldu. Dereceye giren yarışmacılara katılımlarından dolayı “Teşekkür  Plaketi” verildi.

Etkinlik görevlilerinden Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Ercan Canpolat, etkinliği çok beğendiğini belirtti. Kendi ailesinden iki kişinin de işitme engelli olduğunu dile getiren Canpolat, “Böyle bir farkındalık yarattığımız için çok memnunum. Ne yazık ki bu tür aktivitelere çok rastlamıyoruz. Umarım böyle etkinlikler çoğalarak devam eder ve farkındalık artar” diye konuştu. (Eren Akbulut-Hüseyin Demirci-Ege Kesebir/EgeAjans)


ETİKETLER : Ege Üniversitesi Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü İşaret Dili Şarkı Yarışması
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber