RSS / XML
22-10-2019
Bizi Takip Edin!


AK Parti'li Vekillerin İzmir'de seçim measisi

31-05-2018 10:24:05
A+ A-
İşte haberin detayları...

Didim Satılık

EGE MECLİSİ - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İzmir milletvekili ve 2'nci bölge 1'inci sıra milletvekili adayı Hamza Dağ, seçime dair geçen hafta sonu yapılan kamuoyu araştırmalarının sonuçlarını paylaştı.

 

Anket verilerine göre, kararsız seçmenin azaldığını, hem cumhurbaşkanı hem de parti seçiminde AK Parti'nin oylarının yukarı doğru çıktığını gördüklerini belirten Dağ, "Anketlere göre, ilk turda cumhurbaşkanımızın seçilmesi noktasında bir sıkıntı görünmüyor" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Çiğli Ata Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Necat Öztürk'ü ve sanayi esnafını ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, geçen hafta sonu yaptırdıkları kamuoyu araştırmalarının sonuçlarını paylaştı. Yaptırdıkları önceki ankete göre, kararsız seçmenin azaldığını ve AK Parti'nin oy oranlarının yukarı doğru çıktığını gördüklerini belirten Dağ, "Özellikle adaylar açıklandıktan sonra hem cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem de parti seçimlerinde AK Parti'nin oylarının yukarı doğru çıktığını gördük. CHP'de ise şöyle bir handikap var. CHP, milletvekilliği oyları ile cumhurbaşkanlığı oyları arasında 3 puanlık cumhurbaşkanı adayı lehine fark görünüyor. Bu da CHP'nin 24 Haziran'dan sonra nasıl bir psikoloji içerisinde olacağının çok açık göstergelerden biri" diye konuştu. 

Anket verilerine göre, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda biteceğini kaydeden Dağ, "İlk turda Cumhurbaşkanı'mızın seçilmesi noktasında bir sıkıntı görünmüyor. Çalışmaları bırakmadan canla başla sahada koşturmaya devam etmemiz gerekiyor" dedi. 

'LİSTE BAŞI OLMAK ÖNEMLİ'

2011 yılında 5'inci sıradan aday gösterilen Hamza Dağ, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde listeye 3'üncü sıradan yazıldı. 2018 seçimleri için de 1'inci sıradan aday gösterilen Dağ, listedeki yükselişine ilişkin şunları söyledi:

"Liste başı olmak, hele genç bir yaşta liste başı olmak, önemli bir husus; ama sorumluluğumuzu da artıran bir husus. İzmirli hemşehrilerimiz bize bugüne kadar destek verdiler ve verdikleri destek ile hem milletvekili oldum hem genel başkan yardımcısı oldum hem de İzmir'e hizmet etme şerefine nail oldum. Şimdi liste başı olarak İzmir'e emanet edildik. Ben inşallah bu emaneti en iyi şekilde karşılayacağımızı, yansıtacağımızı, partimiz adına, cumhurbaşkanımız adına İzmir'den çok iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Öncelikle seçimlerde iyi oy alarak, üzerimizdeki sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra da sorumluluğumuz artacak. İzmir'e bugüne kadar birçok hizmetler kazandırmaya gayret ettik. Liste başı bir milletvekili adayı olarak seçimlerden sonra hemşehrilerimize karşı sorumluluğumuzun artacağının da farkındayız. İnşallah bunu layıkıyla yapma gayretinde olacağız."

'EN İYİ DÖNEMLERDEN BİRİ'

Bu dönemin, AK Parti ve kendileri açısından en iyi dönemlerden olduğunu vurgulayan Hamza Dağ, milletin beklentilerinin büyük çoğunu karşıladıklarını dile getirdi. Bunun sahaya da yansıdığını ve kendilerinin durumdan memnun olduğunu kaydeden Dağ, şöyle konuştu:

"Özellikle emekliler ile ilgili Ramazan ve Kurban bayramlarında verilecek olan ikramiye, imar barışı ile ilgili düzenleme çok önemli. Bölgemizde Bakırçay ve Küçük Menderes bölgesinde tarım ile ilgili yapılan hamlelerin, insanlarda önemli bir karşılığının olduğunu gördük. Hizmetlerimiz devam ediyor. Çiğli'ye yaptığımız en önemli hizmetlerden biri Çiğli Devlet Hastanesi. Çok modern bir hastaneyi Çiğli'ye kazandırdık. Ata Sanayi'nin yıllardır bitmeyen bir yol meselesi var. O da Büyükşehir Belediyesi'nin çözüme kavuşturması gereken bir mevzu. Kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Biz de üzerimize düşen aracılık vazifesini en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz."

KAYA'DAN CHP'YE ELEŞTİRİ YAĞMURU

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, saha çalışmalarına Konak'ta devam etti. Güne İkiçeşmelik, Agora ve Tilkilik bölgelerinde gerçekleştirdiği programlarla başlayan Kaya, esnafları ziyaret etti, vatandaşlarla buluştu. Ardından İzmir Gıda Çarşısı'na geçen Kaya, programlarını burada sürdürdü. 

 

TARİHİ SEMTLERE DESTEK MÜJDESİ

İzmir'in tarihi semtleri Agora ve Tilkilik'teki esnaflarla buluşmasında konuşan Kaya, Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla Agora ve yakın çevresi ile ilgili çalışmalarda kullanılmak üzere 20 milyon TL tutarındaki ödeneğin 2018 yılı yatırım planına alınarak Kalkınma Bakanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı'na gönderildiğini hatırlattı. İzmir'e değer katacak, İzmir'in ekonomisini, katma değerini büyütecek projelere destek vermeye devam edeceklerini belirten Kaya, "Doğup büyüdüğümüz, yaşadığımız bu kente hizmet borcumuz var. İzmir'in daha kalkınmış, tüm sorunlarını çözmüş, geleceğe güvenle bakan bir marka kent olması için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 

KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRDİ

Programının Gıda Çarşısı'ndaki kısmında da esnaflarla buluşmasını sürdüren Kaya, burada gerçekleştirdiği konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne karşı çıkarken 'meclis işlevsiz hale geliyor' şeklindeki beyanlarını hatırlatan Kaya, "Kılıçdaroğlu yeni sistemi eleştirirken sürekli 'meclis işlevsiz hale geliyor, milletvekiliği önemini kaybediyor' diyordu. Peki, şimdi seçimlere gidiyoruz, kendisi nereye aday oldu. Cumhurbaşkanlığı makamına değil, milletvekilliğine aday oldu. Madem meclis işlevsiz hale geliyordu, neden yeniden milletvekilliğine aday oldu. Her işlerinde olduğu gibi bunda da samimiyetsizler. CHP'nin en büyük özelliği samimiyetsizliği. Vatandaşa yalan söylemek, gerçek dışı beyanlarla, algı oyunlarıyla manipülasyon yaratmak bunların mesleği olmuş" dedi. 

 

KENDİ PARTİLERİNİ EMANET ETMEDİLER, ÜLKEYİ NASIL EMANET EDECEKLER

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kendi partisine genel başkan seçilemediğini, şimdi ise Türkiye'yi yönetmeye talip olduğunu hatırlatan Kaya, "CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını biliyorsunuz. Kendi partisine genel başkan seçilemedi, Türkiye'yi yönetmeye talip oldu. CHP'liler kendi partilerini emanet etmedikleri birine ülkeyi emanet etmek istiyor. Bu çok garip bir durum. Bırakın CHP'ye genel başkan seçilmeyi, aday olabilmek için gerekli olan imzayı bile toplayamamış, Kılıçdaroğlu'ndan aldığı ödünç imza ile genel başkan adayı olabilmiş birinin şimdi meydan meydan gezerek ülkeyi yönetmeye talip olduğunu iddia etmesi çok garip. Ancak milletimiz her şeyin farkında. Milletimizin aklıyla alay etmeye kalkanlar hüsrana uğrayacak" şeklinde konuştu. (DHA ve BASIN BÜROLARI)


Retrobet
ETİKETLER : AK Parti AK Parti İzmir Hamza Dağ Mahmut Atilla Kaya
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber