RSS / XML
22-01-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Muharrem İnce'den vatandaşa bağış çağrısı

12-06-2018 15:46:07
A+ A-
İşte haberin detayları...

Didim Satılık
 
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kayseri mitingine katılan vatandaşlara bağış yapmaları çağrısında bulunarak, "Işık göründü tünelin ucunda ama yakıt bitmesin, biraz daha ateşleyin. Mitingden sonra bankaya bir uğrayın" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sloganına atıfta bulunan İnce "Vakit jübile vakti" ifadelerini kullandı. İnce, Erdoğan'a televizyonda tartışma çağrısını da yineledi
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. Muharrem İnce, "Dün ekonomik büyümeyi açıkladılar. 2018’in ilk çeyreğinde 7,4 büyümüş Türkiye. İhracat 1,3 artmış, ithalat 12,7 artmış. Ortada hormonlu bir büyüme var. Gerçek bir büyüme yok. 4 Mayıs’ta başladığımız yolculuğa rozeti çıkararak başladım. 'Ben sadece CHP’lilerin değil 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım' dedim. Dün Diyarbakır'daydım. Erdoğan 'HDP’liler de gitmiş' diyor. Diyarbakır’da AK Partili kardeşlerim de vardı. Kimseyi dışlamıyorum. Bu ülkeyi ekonomik olarak büyüteceğiz" dedi.
 
"MEĞER KEK USTASIYMIŞ"
 
"Her mahalleye kıraathane açacak, kekler bedava, çaylar bedava. Peki akşam yemeği ne olacak? Meydanlara gelip ustayım diyordu ya. Meğer kek ustasıymış. Kayseri’den sesleniyorum. Madem Türkiye 2018’in ilk çeyreğinde yüzde 7,4 büyüdü. Sayın Erdoğan seninle istediğin bir televizyon programında hiçbir konuyu tartışmayacağım. Bir şeyi soracağım. Sadece ekonomi konuşacağız. Kayseri’den dünyanın oyunu alıyorsun. Sayın Erdoğan gel bir televizyon kanalında sadece ekonomi tartış benimle" diyen Muharrem İnce şunları söyledi:
 
"RAKİPLERİME LAF SÖYLEYEMEYECEKLER"
 
"Bana, ‘Bana bak Muharrem’ diye bağırıyor. Erdoğan ben sana bakamam çünkü devlet sana bakıyor zaten. Sen de yakınlarına bakıyorsun. Ben fakir fukaraya bakacağım, sana bakamam. Sayın Erdoğan merak etme hukuk devleti var, intikam yok rövanş yok. Türkiye’yi ayağa kaldıracağız. Türkiye’nin bir dirilişe ihtiyacı var. Danıştay üyesi benim aleyhimde twit atıyor. Size söz veriyorum. Cumhurbaşkanı seçildiğimde hiçbir hakim, hiçbir savcı benim rakiplerime laf söyleyemeyecek. Onlar işini yapacak. Hakim savcı siyasete girerse doğru olmaz. Benim Cumhurbaşkanlığında Yargıtay salonuna girdiğimde yargıçlar ayağa kalkmayacak. Kalkmamalı. Yüksek yargıçlar Cumhurbaşkanı gelince ayağa kalkıyorsa onlar adalet dağıtamaz. Erdoğan beyaz Türk, ben bu ülkenin zencisiyim. Erdoğan saraylı, ben milletin evladıyım.(Habertürk)

ETİKETLER : Muharrem İnce'den vatandaşa bağış çağrısı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber