RSS / XML
29-09-2021
Bizi Takip Edin!


IRMAK: ÜLKEMİZ YARARINA HER ŞEYİ YAPARIZ

--
A+ A-
Ali Talak’la Ege Meclisi’nin bu haftaki konuğu İzmir Mardinliler Federasyon Başkanı Mehmet Şakin Irmak oldu. 5 aylık çiçeği burnunda yeni bir başkan olan Irmak federasyon adına, ülkenin yararına olabilecek her türlü çalışmayı yapmaya hazır olduklarını söyleyerek, akan kanların durması için de ülkenin üniter yapısına zarar verebilecek bütün oluşumlara karşı olduklarını belirtti.

Urfa Satılık

Rahime DEMİRBİLEK / EGE MECLİSİ- Öncelikli hedeflerinin gönül bağıyla birleşmek olduğunu söyleyen Irmak, “İzmir’de il ilçe ve köy olarak federasyona bağlı 11, dışarıda da 6 tane derneğimiz var. Hedefimiz gönül bağıyla hareket etmektir.  Dernekleşmeyen köylerimiz var onlarında dernekleşmesini sağlıyoruz. Kişilerin değil toplumun çıkarlarını göz önüne alıyoruz. 5.5 aylık bir süre içerisinde en büyük amaç ve projemiz 250 binlik mevcudumuzun iyi bir örgütlenmeyle tek bir yerden, tek bir sesle hareket etmesini sağlayacağız. Daha sonra da diğer illerin federasyonlarıyla dirsek teması kuracağız” dedi.

 Mardinliler Federasyonu için her zaman her şeyin en iyi şekilde olmasını isteyen Irmak kendi federasyonlarından daha iyi çalışmalar yapan 3-4 federasyonu kıskandığını söyledi.  Irmak, “Öbür federasyonları kıskanıyordum çünkü birlik beraberlik içerisinde hareket ediyorlardı bende gıpta ediyordum ve bizimde öyle olmamızı istiyordum,  bunu başardık. Her şeyin bir bedeli var umutsuzluğa kapıldığım zamanlar oldu ama şuanda tamamen kenetlenmiş durumdayız. Bizi daha iyi yerlere götürecek projelerimiz var” dedi.

 Ülke gündemine de değinen Irmak, savaşların bitmesi için federasyon olarak yapmış oldukları çalışmalardan bahsetti: Geçen hafta akan kanın durması için kan bağışı yaptık. Yine ülkemizin yararına EXPO’ya katkılarımızı sunmak için çalışmalar yapacağız. Barışın sağlanması için federasyon olarak çalışmalar yapacağız. 30 yıldır akan kanların durması için günümüzde atılan adımlardan da umutluyum. İnanıyorum ki tüm taraflar buna katılıyor. Federasyonumuzun ilk görevlerinden biri de bu barışa destek vermektir. Tüm STK’ların bu çalışmaya destek vermesi gerekiyor” diye konuştu.

Ülkenin üniter yapısına zarar verecek bütün oluşumlara karşı olduklarını belirten Irmak, “Kardeşliğimizin gelişmesi adına her şeyi yapıyoruz.  Biz tabela federasyonu olmaktan öteye gitmek zorundayız” dedi.

 Federasyon olarak yerel yönetimlerden ne yönde beklentilerinin olduğunu söyleyen Irmak, “Bizim yerel yönetimlerden beklentimiz sadece manevi destektir. Burada kişi başına düşen gelirin insanlara harcanması  gerekiyor. Yerel yönetimler bir federasyona ne kadar katlı sağlıyorsa diğerlerine de aynı katkıyı sağlamalıdır. Adaletli olmalıdır” dedi.

 Irmak, “İzmir'deki güzelliği Mardin’e, Mardin’deki güzellikleri İzmir’e götürmektir amacımız. Ülkemizi seviyoruz. Barış için elimizden geleni yapacağız. Türkiye’de yaşamaktan çok mutluyuz. Ülkemizin refah seviyesinin artması için birlikte olmamız gerekiyor” dedi.
 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Programlar haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber