RSS / XML
28-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'den bayram mesaisi

18-06-2018 11:04:25
A+ A-
Mahir Polat, Salih Özçifçi ve Sevda Erden Kılıç’ın da aralarında bulunduğu CHP İzmir 2. Bölge milletvekili adayları, bayramda tüm ilçeleri tek tek gezip, vatandaşla bayramlaştı

Antalya Satılık

Vatandaşın ve esnafın sorunlarını dinleyen milletvekili adayları, CHP iktidarında hayata geçirilecek projeleri anlattı. CHP İzmir Milletvekili Adayı Mahir Polat, ekonomide orta ve uzun vadede 5 temel amaçlarının bulunduğunu belirterek, “Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Büyürken adil bölüşeceğiz” dedi.

 

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili adayları, bayramda İzmir’i karış karış gezdi. Vatandaş ve esnafla buluşup, bayramlaşan milletvekili adayları, sorunları dinleyip, CHP’nin iktidara gelmesi durumunda acil olarak hayata geçireceği projeleri anlattı. CHP İzmir Milletvekili Adayı Mahir Polat, ekonomide orta ve uzun vadede 5 temel amaçlarının bulunduğunu belirterek, “Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Büyürken adil bölüşeceğiz” dedi.25 Haziran’dan sonra vatandaşın değil, devletin kemer sıkmaya başlayacağını ifade eden Polat, “Kamu kaynaklarının heba edilmesine yol açan israf, kayırma ve yolsuzluğa derhal son vereceğiz” diye konuştu.

 

HERKESLE BAYRAMLAŞTILAR

İzmir Cumhuriyet Halk Partisi 2. Bölge milletvekili adayları, bayramda dur durak bilmedi. Aralarında Kamil Okyay Sındır, Mahir Polat, Salih Özçifçi, Sevda Erdan Kılıç, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri Gülsüm Filorinalı ve Sezgin Kaya’nın da bulunduğu heyet, iki gün boyunca Dikili, Kınık, Bergama, Aliağa, Foça, Çiğli, Kiraz, Beydağ, Ödemiş, Tire, Bayındır ve Kemalpaşa’da vatandaşlarla buluşup, bayramlarını kutladı. Esnafın ve halkın sorunlarını dinleyen adaylar, CHP iktidarında hayata geçirilecek projeleri anlattı, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye destek istedi.

 

“EKONOMİDE 5 TEMEL AMACIMIZ VAR”

CHP İzmir Milletvekili adayı Mahir Polat, CHP’nin ekonomide orta ve uzun vadede 5 temel amacının olduğunu belirterek, bunları şöyle anlattı:

“1. Katma değeri yüksek mal ve hizmet üretiminde uzmanlaşmak. 2. İşgücünün niteliğini yükseltmek ve ücretleri artırmak. 3. İşletmelerin yapısını sağlıklı dönüştürüp uzun vadeli çalışan, ekonomik kırılganlıklara karşı sağlam durabilen, özkaynaklarıyla büyüyebilen, ithalatı azaltmış, markalaşan bir KOBİ ve sanayi sektörü yaratmak. 4. Kişi başına gelirde 80 kata kadar yakın fark yaşayan bölgelerimizde bölgesel eşitsizlikleri gidermek. 5. Yoksulluğu yok etmek için aile sigortasını tabana yaymak. Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Büyürken adil bölüşeceğiz. Aşsızlık kader, işsizlik çile olmaktan çıkacak.”

 

TÜRKİYE’YE TEKNOLOJİ BAHARI GELECEK

KOBİ’ler öncelikli olmak üzere şirketlere yönelik mevcut teşvikleri daha kapsamlı ve etkin kullanacaklarını ifade eden Polat, “Sosyal işletmeler ve KOBİ güç birlikleri özendirilecek. Dijital dönüşüm ve endüstri 4.0 odaklı bir büyüme vizyonu, derhal tüm kamu politikalarında ana eksen olacaktır. Özgür ve hızlı internet ortamı, AR-GE teşvikleri, yaratıcı, girişimci gençlere yönelik politikalar ve insan kaynağımıza yatırım, tüm kamu politikalarına hakim olacaktır” diye konuştu.

 

VATANDAŞ DEĞİL DEVLET TASARRUF YAPACAK

Polat, CHP iktidarında acil olarak hayata geçirilecek uygulamalardan birinin de tasarruf olduğunu, ancak 25 Haziran’dan sonra vatandaşın değil, devletin kemer sıkacağını söyledi. Yolsuzluğa son verileceğini ifade eden Polat, “Kamu kaynaklarının heba edilmesine yol açan israf, kayırma ve yolsuzluğa derhal son verilecektir. Kamuda tasarruf politikaları hayata geçirilecektir. Politik istikrarla birlikte güvenlik harcamaları düşürülecektir. Vergi reformu ile kayıt dışılık azaltılacak ve vergi adaleti sağlanacaktır. Kamu ihalelerinde kurulmuş olan yağma düzenini ortadan kaldıracak, adil ve rekabetçi bir ihale düzeni oluşturacağız. Kamu İhale Kanunu’nu uluslararası standartlara uygun hale getirecek, kanuna getirilen bütün istisnaları kaldıracağız” dedi.

Haber metninde yer alan ve bayram ziyaretlerine katılan Gülsüm Filorinalı ve Sezgin Kaya milletvekili adayı değil, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyeleridir. Haber metninde bu biçimde dikkate almanız ricasıyla, iyi çalışmalar dileriz. (CHP Basın Bürosu)

VATANDAŞ DEĞİL DEVLET TASARRUF YAPACAK

Polat, CHP iktidarında acil olarak hayata geçirilecek uygulamalardan birinin de tasarruf olduğunu, ancak 25 Haziran’dan sonra vatandaşın değil, devletin kemer sıkacağını söyledi. Yolsuzluğa son verileceğini ifade eden Polat, “Kamu kaynaklarının heba edilmesine yol açan israf, kayırma ve yolsuzluğa derhal son verilecektir. Kamuda tasarruf politikaları hayata geçirilecektir. Politik istikrarla birlikte güvenlik harcamaları düşürülecektir. Vergi reformu ile kayıt dışılık azaltılacak ve vergi adaleti sağlanacaktır. Kamu ihalelerinde kurulmuş olan yağma düzenini ortadan kaldıracak, adil ve rekabetçi bir ihale düzeni oluşturacağız. Kamu İhale Kanunu’nu uluslararası standartlara uygun hale getirecek, kanuna getirilen bütün istisnaları kaldıracağız” dedi. (CHP Basın Bürosu)


ETİKETLER : Mahir Polat Salih Özçifçi Sevda Erden Kılıç CHP İzmir 2. Bölge milletvekili adayı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber