RSS / XML
27-09-2021
Bizi Takip Edin!


Kılıç, broşür dağıtarak seçim bildirgesini anlattı

19-06-2018 13:06:17
A+ A-

Edremit Satılık

         Seçim startının verilmesiyle birlikte gece gündüz çalışan ve sahada basmadık yer bırakmayan CHP PM üyesi ve İkinci Bölge Milletvekili Adayı Avukat Sevda Erdan Kılıç, Karşıyaka İzban durağında broşür dağıtarak seçim bildirgesini anlattı.

    Kılıç, 24 Haziran seçimlerinin hem demokrasi hem de geleceğimiz açısından çok önemli olduğunu belirterek “Huzur ve istikrar için geliyoruz.” dedi.Daha önce İzmir’in ikinci bölgesinde yer alan 16 ilçe ve köylerinde çalışma yapan, Sivil Toplum Kuruluşları ve esnaf ziyaretlerinde bulunan, vatandaşlarla bir araya gelerek CHP’nin vaatlerini anlatan Milletvekili Adayı Avukat Sevda Erdan Kılıç, bugün de Karşıyaka İzban durağında seçim bildirgesini anlattı.

CHP Karşıyaka İlçe Örgütüyle birlikte sabah saat 7’de İzban durağında işe gidenleri günaydın diyerek karşılayan ve broşür dağıtan CHP Parti Meclisi Üyesi Kılıç, Türkiye’nin çok önemli bir yol ayrımında olduğunu belirterek “Huzur ve istikrar için geliyoruz” dedi.

AKP’nin 16 yıllık tek başına iktidarı dönemindeki uygulamalarına bakıldığında getirilmek istenen sistemin başkanlık değil, doğrudan “Tek adam” yönetimi olduğunu ifade eden Kılıç, 24 Haziran’da yapılacak seçimle “Ya Cumhuriyet ve Demokrasi ya da tek adam ve otokrasi kazanacaktır.” dedi.

Hükümetin oyunu kendi kurallarıyla oynamak ve muhalefeti hazırlıksız yakalamak için dayattığı baskın seçim tuzağının ters teptiğini belirten Kılıç, “Dünyanın hiçbir ülkesinde işler iyi ve yolundayken erken seçim karı alınmaz. AKP ve MHP’nin birlikte uygulamaya koydukları bu senaryoya karşı en hazırlıklı partinin CHP olduğu ve bütün hamleleri boşa çıkardığı açıktır. Gerek Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’nin enerjisi ve rüzgarı gerekse seçim bildirgemizde yer alan yol haritamızla önümüzdeki dönem cumhuriyetin ve demokrasinin taçlandığı bir dönem olacaktır. Bu nedenle bizlere, çok büyük bir sorumluluk düşmektedir. Bizler bu süreçte, hukuk devletini, temel hak ve özgürlükleri, kadın – erkek eşitliğini, adaletin bağımsızlığını, yargının tarafsızlığını, refahın hakça paylaşımını, yurtta ve dünyada barış ilkesini koruma sorumluluğuyla baş başayız. Bu doğrultuda farklı yaşam tarzlarına ve siyasi görüşlere sahip toplumsal kesimlerin demokratik ilkeler etrafında bir araya gelmesi, uzlaşı sağlayarak huzur ve istikrarın önünü açmaya çalışması ülkemiz ve demokrasi açısından umut verici ve sevindiricidir.  24 Haziran seçimleri bu açıdan ülkemizin geleceğiyle ilgili bir dönüm noktası olacak ve vatandaşlarımız da 24 Haziran’da yapacağı tercihle Cumhuriyete ve demokrasiye olan bağlılığını gösterecektir.” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER : chp kılıç bildirge seçim
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber