RSS / XML
18-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Mavi Balina oyunu tarikat gibi yönetiliyor

20-06-2018 10:06:12
A+ A-
İşte haberin detayları...

Bursa Satılık

Çocukların intiharına yol açan 'Mavi Balina' oyunu bir tarikat gibi yönetiliyormuş. Kurucusunun hapse girmesine rağmen oyun, çocuklara talimat göndermeye devam ediyordu. Talimatları bir müridin gönderdiği, onun da başka müritlere eğitim verdiği öğrenildi

Rusya’daki sosyal medya ağı Vkontakte’de ortaya çıkan bir oyun kısa sürede diğer sosyal ağlarla birlikte dünyaya yayılmıştı. ‘Mavi Balina’ adlı oyunda kullanıcılara her gün bir talimat veriliyordu. Kendine zarar verme gibi çeşitli işkence yöntemlerini içeren talimatların sonuncusu 50’nci gün geliyor ve kullanıcının intihar etmesi isteniyordu. Oyunun ortaya çıktığı Kasım 2015’ten Nisan 2016’ya kadar sadece Rusya’da 130 çocuk bu oyun nedeniyle intihar etti. Fakat paniğe yol açmaması için tüm ülkeler daha sonra yaşanan ölümleri açıklamamaya başladı.

ÜÇÜNCÜ İSİM

Oyunun kurucusu Philipp Budeikin (22) Rusya’da geçen yıl 16 çocuğun intiharına yol açmaktan yargılandı ve sadece 2’sinden suçlu bulunarak 3 yıl hapis cezası aldı. Ancak Philipp Budeikin hapisteyken oyunun kullanıcılarına talimat gelmeye devam ediyordu. Mesajları Rus postacı Ilya Sidorov’un (33) gönderdiği belirlerdi. Postacı tutuklandı. Buna rağmen talimatlar kesilmedi. Rus polisi önceki gün talimatları gönderen Nikita Nearonov’u (22) yakaladı. Nearonov’un, Philipp Budeikin’in ‘öğrencisi’ olduğu, kendisinin de başkalarını Philipp eğittiği ortaya çıktı.

AİLELER DİKKAT!

-Çocuk odasında çok uzun süre yalnız vakit geçiriyorsa, sosyal çevresinden uzaklaşıyor, duygusal tepkiler vermiyorsa,

-Çocuğun vücudunda yara izleri varsa,

-Çocuk sosyal hesaplarında mavi balinalı paylaşımlar yapıyorsa alarma geçin.(Posta)


ETİKETLER : Mavi Balina oyunu tarikat gibi yönetiliyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EGE haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber