RSS / XML
23-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Erdoğan'dan Sincar operasyonu açıklaması

22-06-2018 16:54:02
A+ A-
İşte haberin detayları...

Bursa Satılık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Maltepe'deki konuşmasında Güneydoğu'da HDP'lilerin AK Partilileri tehdit ettiğini söyledi. 'Sıkıysa şehir merkezine gelin' dedi. Erdoğan Ataşehir'deki konuşmasında ise Sincar operasyonu sinyali verdi.

Bugün 7 miting yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'daki ikinci durağı Maltepe'ydi. Suruç'ta AK Partililere yönelik kanlı saldırıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Suruç'ta attığınız adımın bedelini çok daha ağır ödeyeceksiniz. Zira orada attığınız adımda, o PKK'nın paçavrasını elinde tutan katil, şu anda içeride ama şunu açık söyleyeyim, bizim PKK ile mücadelemiz bundan sonra çok daha kararlı gidecek" dedi. Bazı HDP'lilerin hala AK Partilileri tehdit ettiğini söyleyen Erdoğan 'Ulan terbiyesiz! Sıkıysa şehir merkezine gelin' diye tepki gösterdi. Erdoğan 3'üncü mitingini Ateşehir'de yaptı. Kandil Harekatı'nı yorumlayan Erdoğan, "Bugün Kandil'deyiz. Yarın Gerekirse Sincar'dayız." dedi

Erdoğan şunları söyledi:

Bunlarda yalan, hakaret, iftira var. Sorun bunlara sizin yaptığınız ne var diye. Yerli ve milli otomobil diyorum. Bay Muharrem ne işiniz var diyor. Bunlar 20 yıl geriden geliyor. Elektrikle çalışacak otomobilden bahsediyorum. 

Bunun dünyadan haberi yok. Devletin memurune gelsin küfretsin. Dinlediniz mi? Montaj diyor. Sevsinler senin montajını. Herşey ortada. Gerçekler ortada. Senin cibiliyetin bu. Genel Başkan'ın da öyle. Pazar bunların mumunun söndüğü gün olacak.

SENDE ORADAN GİTME BAY MUHARREM

Avrasya Tüneli, Marmaray'ı yaptık mı? Bunlar istemezük diyor. Hele denizin altından olunca görmüyorlar. Bakar gör. Bizim fiilimizin ulaştığı yere bunların hayali ulaşamaz. Yavuz Sultan Selim köprüsüyle ilgili Özal'ın Demirel'in yaptığı köprünün fiyatı şu diyorlar. Bayramda ücretsiz yaptılar.

Sende oradan gitme Bay Muharrem. 15 sene sonra bu da devlete verilecek. Bununla ağır vasıtaları oraya kaydıralım. 1. ve 2. köprüden geçenler buradan geçmesin diye. Yapılana hayır demeyin. Hiçbir zaman hakkı teslim etmezler. 16 senede ne yaptılar diyor. Sıraların üstüne kitapları ücretsiz olarak koyuyoruz.

BAŞINDAN KOVMAK İÇİN ADAY YAPTI

Bay Muharrem üniversite ücretsiz olacak diyor. Zaten ücretsiz. Harçları biz kaldırdık.  470 lira veriyoruz burs. Master öğrencilerine 940 lira veriyoruz. Doktoraya asgari ücret veriyoruz. Nereden nereye? Ne Genel Başkanın ne Bay Muharrem'in haberi var. Şuana kadar 280 bin derslik açtık. 580 bin öğretmen atadık.

Bay Kemal ne kadar varsa hepsini atayacağım diyor. Dürüst ol yalan söyleme. İhtiyaç neyse onu yapacaksın. Meslekleri yalan. Orada 10 tane öğretmenin SSK primini dahi ödemediler. Onların SSK primini ödemeyenden Türkiye'ye Cumhurbaşkanı adayı olur mu? Bay Muharrem ile Kemal'in arası çok iyi. Başından kovmak için aday yaptı.

AZİZ SANCAR'LARIN SAYISI ARTACAK

Türkiye'de üniversitesi olmayan il bırakmadık. Hepsine üniversite açtık. 75 üniversite varken şimdi 205 üniversitemiz var. Biz öğrenciyi merkezlere değil, üniversiteyi öğrencilerimizin ayağına götürdük. Bunların böyle bir derdi yok. Üniversitelerimizde inşallah kaliteyi de Türkiye yakalayacak. Aziz Sancar'ların sayısı artacak.

İSTANBUL 2 ŞEHİR HASTANESİNE SAHİP OLACAK

Bu beyefendilerin sistemi neymiş? Yok ki bunların hazinesinde bir şey. Havalimanına inerken bir başka güzel. Bize bugünleri de Allah gösterdi. Dünyanın ilk üçü içerisinde olan havalimanı. 2023'te 150 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak. 29 Ekim Cumhuriyet bayramıyla 90 milyon yolcu kapasitesini yakalayacağız. İstanbul 2 şehir hastanesine sahip olacak. 3000 yatak kapasiteyle. Bizde icraat var onlarda laf var.

İlaçları nasıl alıyorduk? Adaylardan bir bayan diyor ki ne gerek var şehir hastanesine. Parayı üretemezsen ödeyemesin. Biz üretiyoruz. IMF'ye borcumuz 23,5 milyar dolardı. 2013'te bunu sıfırladık. Merkez Bankasının 124 milyar dolar döviz rezervi var. Bu paralar durup dururken kazanılmadı. Çalıştık oldu. Sen bunları yapacak kabiliyete sahip değilsin. İBB'yi o zaman CHP'den almıştım. Her tarafta çöp dağları vardı, hava kirliliği hat safhadaydı. İstanbul'da su var mıydı? CHP demek kirlilik, susuzluk yolsuzluk demektir. 

ATATÜRK SAĞ OLSA BUNLARI MEZARA GÖMER

Biz Atatürkçüyüz diyorlar. Yalan değil mi? Alakası yok. Atatürk sağ olsa bunları mezara gömer. AK Parti ne aldatan olur ne aldanan olur. Türkiye'de 25 havalimanı vardı, 59'a çıktı. Türkiye'nin her yerine uçakla gidebiliyorsunuz. Lüks otobüs fiyatına uçakla gidiyoruz. Bundan da rahatsızlar. Diyor ki bu rakamla havalimanı yapılır mı? Yaparız. Biz halkımızın huzuru için yaparız. Şehir hastanelerini de yaparız.

SEN ERDOĞAN'I TANIMIYORSUN

Türkiye enerjide dünya devleri arasında. Nükleer enerjiye geçiyoruz, adımlarını attık. Hızla 1.'nin adımını, 2.,3. ve 4.'nünde adımlarını atacağız. Biz kimseye muhtaç olmayacağız. Terörle mücadelede ne dedim size? Bunların inlerine girdik, giriyoruz. Afrin'e, Cerablus'a giriyoruz. Girme diyorlar. Bunlar Kandil'i vuramaz diyorlar. ABD'den İran'dan izin aldı mı diyorlar. Sen Erdoğan'ı tanımamışsın.

BİZ KİMSEDEN İZİN ALMADIK

4700'e yakın teröristi etkisiz hale getirdik Afrin'de. Irak'ta PKK'yı kovalıyoruz onlar kaçıyoruz. Kandil'de 1. operasyonu 20 uçakla yaptık. 2. operasyonda bunların lider kadroları toplantı halindeyken vurduk. 35 teröristi etkisiz hale getirdik. Lider kadro. Biz kimseden izin almadık. Niye? Biz Irak merkezi yönetimine dedik. Halletmezsen biz halledeceğiz diye.

TELEFONLA TEHDİT EDİYORLAR

Bu HDP var ya, ne yapıyor? Güneydoğuda partimizin il ve ilçe başkanlarımızı tehdide başladılar. Telefonla tehdit ediyorlar. Ulan terbiyesiz gelin sıkıysa şehir merkezine gelin. telefonla neden tehdit ediyorsunuz. Oradan telefonla il ve ilçe başkanımız tehdit etmekle olmaz." (İHA)


ETİKETLER : Erdoğan'dan Sincar operasyonu açıklaması
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber