RSS / XML
18-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Saç Tedavisinde Devrim

03-07-2018 09:54:27
A+ A-
Uz. Dr. Hande Ulusal bilgilendiriyor; saç dökülmelerinin önüne geçen ve teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkmış en etkili tedavilerden bir tanesi olarak görülen mezoterapi, uygulayanlar ve uygulatanlar tarafından beğeni görmekte...

Bursa Satılık

 

Mezoterapi Nedir?

Son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlanan mezoterapi saç tedavisi, saçların ve derinin ihtiyacı olan vitaminleri, mineralleri enjeksiyon yöntemiyle deriye yerleştirilmesi şeklinde tanımlanabilir. Herhangi bir ağrının ya da acının hissedilmediği tedavide, saç köklerini besleyerek daha güçlü saçlara sahip olmayı sağlamaktadır. Herkesin cevabını merak ettiği saç mezoterapisi nedir sorusu kısaca, saç köklerinin enjeksiyon yoluyla güçlendirilmesi şeklinde cevaplanmaktadır.

 

 PRP Yöntemi Nedir?

 Dökülen saçların güçlenmesini ve daha çok sayıda çıkmasını sağlamanın diğer bir yolu da saç prp tedavisidir. Bu tedavide, dışarıdan yabancı bir madde vücuda girmemektedir. Kişinin kendi kanından bir miktar alınarak, plazmanın ayrıştırılması sonrasında bu kan kişiye tekrar enjekte edilmektedir. Böylece, onarım süreci başlamaktadır. Saç dökülmesinin prp tedavisi ile engellenebildiği yapılan son çalışmalarda görülmüştür. Herhangi bir ağrısı ya da acısı olmayan bu yönteme göre mezoterapi saç tedavisi daha çok tercih edilmektedir.

 

 Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?

Genetik olarak dökülmeye yatkın saçlar olduğu gibi, farklı sebeplerle de saç kayıpları yaşanmaktadır. Bunun için öncelikle dökülmenin hangi sebepten kaynaklandığı belirlenmelidir. Yapılacak kan testleri ve hormon testleri, dökülmenin sebebinin belirlenmesini sağlayabilir. Dökülmenin kan değerleriyle ilgisi olmadığı görülürse, stres, yeterli besini alamama, sigara içilmesi, kilo kaybetme gibi durumların varlığı araştırılmalıdır. Bu noktada devreye prp tedavisi sokulabilir. Dökülen saç prp tedavisiyle eski gücüne kavuşturularak, daha güçlü ve hacimli olmasını sağlar.

Mezoterapi tedavisinin uygulamasının yaygınlaşmasıyla birlikte saç mezoterapisi nedir sorusunun cevabını merak edenlerde ciddi bir artış görülmektedir. Mezoterapi sayesinde enjekte edilen vitamin ve mineraller, doğrudan saçı beslediği için kısa sürede etki göstermektedir. Dışarıdan takviye olarak alınan vitaminlerin saç dökülmesini engelleme işlevi olsa dahi, uzun süre bu etki görülmeyebilir. Hızlı ve kesin bir sonuç almak isteyenlerin mezoterapi ya da prp tedavi yöntemlerinden birini denemesinde fayda vardır. Tedavinin alanında uzman ve tecrübe sahibi kişiler tarafından yapılmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

 

 


ETİKETLER : Uz. Dr. Hande Ulusal saç dökülmeleri mezoterapi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EGE haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber