RSS / XML
28-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'li Yücel'den 15 Temmuz mesajı

15-07-2018 11:18:01
A+ A-
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, milletin ve meclisin bu iradesinin OHAL yüzünden bir demokrasi hareketine dönüştürülemediğini öne sürdü

Samsun Satılık

Yıllarca beslenen, büyütülen ve paralel devlet kurmasına izin verilen FETÖ terör örgütünün darbe girişiminin, milletin ve gazi meclisin iradesi sayesinde başarısızlığa uğratıldığına vurgu yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, milletin ve meclisin bu iradesinin OHAL yüzünden bir demokrasi hareketine dönüştürülemediğini öne sürdü. Yücel, mesajında şunlara yer verdi:

 

"15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütü tarafından başlatılan darbe girişimini lanetliyor, Cumhuriyetimize ve milli birliğimize yapılan, demokrasimizi ve anayasal düzenimizi hedef alan bu darbe girişiminin içinde, aktif ya da dolaylı yoldan rol alan herkesin hak ettiği en ağır cezayı almasını diliyorum. Darbe girişimine karşı milletimiz, gazi meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM'yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının ortaya çıkarılmasına dönük esaslı bir adım da atılmamıştır. Bizler CHP'li olarak her zaman egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğuna, demokrasi ve cumhuriyet ilkelerinden taviz verilmeden hukukun üstünlüğüne ve kuvvetler ayrılığına inandık. Ülkemizde ki bu hain darbe kalkışmasını yapma cesaretini bulan, Yıllarca beslenen, büyütülen ve paralel devlet kurmasına izin verilen FETÖ terör örgütü, Türkiye'nin hukukun üstünlüğü ve kuvvetler ayrılığı ilkelerinden uzaklaşmasıyla, kendine devlet içinde yer bulmuştur." (DHA)


ETİKETLER : CHP'li Yücel 15 Temmuz mesajı mesaj
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber