RSS / XML
27-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'li Beko'dan '15 Temmuz' mesajı

15-07-2018 17:36:20
A+ A-
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kani Beko, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıl dönümünde yaptığı açıklamada '10-15 milyon işçi sendikalı olsa, darbeler olmaz. Hükümet gerçekten darbe karşıtı ise sendikalaşmanın önündeki engelleri kaldırmalıdır' dedi

Kuşadası Satılık

CHP’li Beko şu açıklamalarda bulundu: “15 Temmuz hain darbe girişimini lanetliyorum. FETÖ'yü ülkemizin başına bela edenleri ve bu hain girişimi vaka-i hayriye olarak değerlendirenleri tekrar tekrar uyarıyorum.”

 

‘DARBELERİN PANZEHİRİ DEMOKRASİDİR”

“Darbelerin panzerihiri demokrasidir. Demokrasinin temeli örgütlü toplumdur. 10-15 milyon işçi sendikalı olsa, darbeler olmaz. Hükümet gerçekten darbe karşıtı ise sendikalaşmanın önündeki engelleri kaldırmalıdır. Tarikat örgütlenmelerine verilen destek kesilmeli, inanç ve ifade özgürlüğü ile laiklik çizgisine derhal geri dönülmelidir.

20 Temmuz OHAL darbesinin, masum işçi ve emekçiler üzerindeki ihraç baskısı sona erdirilmeli; başta 696 sayılı KHK ile akrabalarının çocuklarının gittiği dershane, akrabalarının çalıştığı hastane, maaşlarının yattığı banka gibi sudan sebeplerle işinden edilen Ege Üniversitesi işçileri olmak üzere, haksız yere ihraç edilen tüm emekçiler göreve iade edilmelidir. OHAL tamamen kaldırılmalı, demokratik özgürlükçü yeni bir anayasa için adımlar atılmalıdır.

Ülkemiz darbelerden de OHAL dönemlerinde de çok çekmiştir, milyonlarca vatandaşımız bir daha böyle acıların yaşanmamasını istemektedir. Ne darbe, ne OHAL fikrimizde ısrarcıyız, bu çizgide mücadele etmeye devam edeceğiz.” (CHP Basın Bürosu)


ETİKETLER : Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kani Beko 15 Temmuz Darbe Girişimi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber