RSS / XML
19-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

İzmir'de anneliği bir kez daha kutsayan doğum...

09-08-2018 13:01:25
A+ A-
İşte o haberin ayrıntıları...

Muğla Satılık

EGE MECLİSİ - İşitme Engelli Şeyma Bozkurt’un (23) doğum süreci duygusal anlara sahne oldu. Doğumun gerçekleştiği hastanede görevli İşaret Dili Tercümanı Esin Vardar, anne adayına 4.5 aylık hamileyken yavrusunun ilk kalp atışlarını, doğumda ise ilk ağlayışını işaret diliyle anlattı.

 

İşitme engelli çift Şeyma ve Coşkun Bozkurt’un, annelik ve babalık sevinçleri, duygulu ve bir o kadar heyecanlı görüntülere sahne oldu. İşaret Dili Tercümanı Esin Vardar, Bozkurt çiftinin sesi oldu. Vardar, anne adayının tüm muayene ve tetkiklerine eşlik etti. Anne olma heyecanı yaşayan Şeyma Bozkurt, 4 aylık hamileyken bebeğinin kalp atışı sesini, Vardar sayesinde duydu.

39 hafta boyunca hep anne adayı ile neredeyse birlikte yaşayan Esin Vardar, annenin doğumuna da girdi. Bebeğinin kalp atışlarını anneye anlatan Vardar, küçük Serpil’in doğduktan sonraki ilk ağlayışını da tanıklık etti. O anlarda ameliyathane ekibi olarak hep birlikte ağladıklarını anlatan Vardar, “Anne sezaryen doğum yaptı. Doğum gerçekleştikten sonra bebeğim nasıl, ağlıyor mu’ diye sordu. Ben de, işaret diliyle “Bebeğin ağladı, çok sağlıklı’ dedim. Çok mutlu oldu. Bu sahneye şahit olan doktorlarımız, ebe arkadaşım ağlamaya başladık. Çok duygulanmıştık” dedi.

 

EKİP DOĞUMDA AĞLADI

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Zeynep Atgüden, Aneztezi Uzmanı Özlem Çınar,  Ebe Yeşeren Sevgi Örter ve İşaret Dili Tercümanı Esin Vardar’ın girdiği doğumda duygulu anlar yaşandı. Sezaryenle gerçekleşen ‘Fatma Serpil’ bebek sağlıklı olarak dünyaya geldi.  Vardar, şunları söyledi:  “Bebek dünyaya geldikten sonra anne işaret dili ile bana, ‘Bebeğim nasıl’ diye sordu. Ben de ona yine işaret diliyle, ‘Bebeğin sağlıklı, ağlıyor’ dedim. Bu konuşma trafiğini gören ekip üyeleri ağlamaya başladı. Ben de anne ile bebek heyecanını yaşadım” diye konuştu... (Erkan DOĞAN/ED Danışmanlık)


ETİKETLER : annelik doğum ekip
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber