RSS / XML
28-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP'li Bayır'dan ekonomik reçete...

14-08-2018 15:31:58
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Edremit Satılık

 EGE MECLİSİ - CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP'li vekil Bedri Serter ile yaptığı basın toplantısında, "Merkez Bankası bağımsız olmalıdır. Dolar esas alınarak yapılan ihaleler süratle Türk lirasına dönüştürülmelidir" dedi. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP İzmir İl Başkanlığında CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ile son ekonomik gelişmeler ilişkin açıklamalar yaptı. 

Bayır, parti olarak "Türkiye'de dolar neden yükseliyor?" sorusunu sorduklarını kaydederek, ekonomik krizi İzmir'de ev hapsinde bulunan Brunson'a ve Türkiye'de tutuklu bulunan 15 Amerikalı'ya bağladıklarını aktardı. Bayır, Yapılması gereken en önemli işlerden birisi de devlette liyakat sisteminin yeniden inşa edilmesidir. Merkez Bankası bağımsız olmalıdır. Üretim öncelikli bir planlama politikasına ihtiyacımız var. Dış politikamızı düzeltmeliyiz. Dolar esas alınarak yapılan ihaleler süratle Türk lirasına dönüştürülmelidir. Yönetenler hukukun üstünlüğünü teminat altına almalıdır. İsraf ekonomisine son verilmelidir. İktidar tasarrufa önce kendisinden başlamalıdır" şeklinde konuştu. 

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter de şunları kaydetti: 

"Her noktası inanılmaz verimli topraklara sahibiz. Bunların geliştirilmesi ve bilimle teknolojiyle ve fabrikalarla birleştirilerek ayağa kalkması gerekiyor. Turizmde çok ciddi verimli yerlere sahibiz. İçimizdeki sermayenin kalkınabilmesini öncelikle sağlamak mecburiyetindeyiz." (İHA)


ETİKETLER : CHP'li Bayır'dan ekonomik reçete
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber