RSS / XML
17-07-2019
Bizi Takip Edin!


Ressam Vuran'dan BORTAR'da eşsiz sergi

14-09-2018 08:12:05
A+ A-
İşte detaylar...

İzmir Satılık

BORTAR'da açılan sergi, “Dünya nasıl cennet olur” sorusuna yanıt veriyor

Ressam Meral Koraltan Vuran'ın, “Cenneti Gördüm, Herkes Çocuktu” adlı sergisi, BORTAR Etkinlik ve Sanat Alanı'nda düzenlenen kokteyl ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. İnsanoğlunun, büyüdükçe masumiyetini yitirdiğini ve dünyayı mutsuzluğa sürüklediğini belirten Ressam Vuran, “İnsanoğlu egosundan sıyrılıp, istekler ve hırslar hapishanesine tıktığı içindeki çocuğu azat etmeyi başarırsa dünyayı da cennete çevirebilir” diye konuştu.

“Bütün çocuklar bizim”

BORTAR Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Başkanı Hasan Küçükkurt, sanata ve sanatçıya verilen kıymet nedeniyle ziyaretçilere teşekkür etti. Serginin; pek çok coğrafyada savaşların, huzursuzluğun ve mutsuzluğun hüküm sürdüğü bugünlerde çok anlamlı olduğunu vurgulayan Küçükkurt'un, “İçimizdeki çocuğu öldürmeyelim. Ona her daim kulak verelim. Dünya, tüm çocuklara kendi öz çocuklarımız gözüyle bakmaya başladığımız gün düzelecek” mesajı büyük alkış aldı. 

Tuval üzerine akrilik ve karışık teknik kullanılarak yapılan 'çocuk' temalı tabloların satışından elde edilecek gelirin yarısı Türk Eğitim Vakfı (TEV) İzmir Şubesi'ne bağışlanacak. Sergi, iki hafta boyunca sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. 

 

 

 


ETİKETLER : Ressam Vuran sergi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber