RSS / XML
28-09-2021
Bizi Takip Edin!


İzmir Büyükşehir'e CHP'li kadın adaylar...

03-10-2018 09:19:23
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları..

Antalya Satılık
 
EGE MECLİSİ-İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaptığı basın toplantısıyla aday olmayacağını açıkladıktan sonra İzmir siyaseti iyiden iyiye ısınmaya başladı. Büyükşehir koltuğuna bu zamana kadar belediye başkanı, eski belediye başkanı, milletvekili  dahil olmak üzere bir çok CHP'li isim aday olarak lanse edildi. Fakat bu isimlerin içinde hiç kadın aday adayı yoktu. 
CHP kulislerinde bu sefer kadın adaylar boy göstermeye başladı. İddiaya göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda bir kadın görmek istiyor. Bu anlamda ilk akla gelen isimler siyaset kulislerinde fısıldanmaya başlandı. 
Adı AK Parti Konak adaylığı için de geçen İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İzmir Milletvekilleri Selin Sayek Böke, Sevda Erdan Kılıç ile eski vekil Uğur Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu adı geçen kadın aday adayları arasında sıralandı. 
İzmir'de kadın aday 2009 seçimlerinde dönemin genel başkanı Deniz Baykal'ın "İzmir'de adayımız kadın mı olsun? Yoksa bir erkek mi?" söylemiyle gündeme gelmişti...
İzmir'de toplam 30 belediye başkanından sadece 3'ü kadın. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Şengül...
 

ETİKETLER : güldal mumcu selin sayek böke sevda erdan kılıç sema pekdaş sibel uyar ışınsu kestelli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
İBB Başkanı Nurgül Uçar AKTUĞ olsun
Niyazi Acara 2018-10-03 11:16:41
NURGÜL UÇAR AKTUĞ İzmirin yeni başkanı olmalıdır..Yıllardır Parti içi emekleriyle,Belediye başkanlığı tecrübesiyle,Sosyal yönüyle insanliği ile vizyonu ile başkanlığı hak etmektedir... Nurgül hanım kimseden bir menfaat beklemeden kendi beldesinde 200 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdu yaptırmış ve işletmektedir.. Hangi Adayın böyle kendi imkanlarıyla yaptığı bir eseri vardır??? Kendi imkanıyla bunları yapan bir başkan düşünün ki koltuğu oturunca daha neler yapacaktır?? Lütfen doğru düşünüp popülist yorumlara popülist adaylara meyil vermeyelim..İzmire bayan başkan olarak NURGÜL UÇAR AKTUĞ çok yakışacaktır.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber