RSS / XML
18-04-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort


CHP'de 24 Ekim'de ilk adaylar açıklanacak...

18-10-2018 09:13:06
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Kuşadası Satılık
CHP’de, 24 Ekim’de yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesinde milletvekilleri ve PM üyeleri seçim bölgelerinde yerel seçimlere ilişkin nabız tutacak...
 
Toplam 44 ilde yapılacak çalışmalar parti yönetimine rapor edilecek. Bu kapsamda PM toplantısında üzerinde herhangi bir tartışma olmayan ve mutabakat sağlayan 200’e yakın belediye başkan adayının belirlenerek açıklanabileceği de ifade ediliyor.
 
CHP TBMM Grubu’nda dün basına kapalı olarak yapılan toplantıda, Grup Başkanvekili Engin Özkoç, yasama ve denetim faaliyetleriyle ilgili değerlendirme yaptı. Toplantıda milletvekillerinden, Meclis faaliyetlerine aktif katılması ve televizyon programlarına katılacak isimlerin, grup başkanvekillerine bilgi vermesi istendi. Toplantıda, grup başkanvekillerinin, İş Bankası’ndaki Atatürk’ün hisselerine el konulmasına izin vermeyeceklerini belirterek, bu konuda atılabilecek adımlara ilişkin vekillerden öneri istediği belirtildi.
 
Vekiller nabız tutacak
Toplantıda yerel seçimlere ilişkin görevlendirmeler de yapıldı. Edinilen bilgiye göre, grup başkanvekilleri CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatını milletvekillerine iletti. Bu doğrultuda milletvekilleri 22 Ekim’e kadar seçim bölgelerine giderek yerel seçim konusunda nabız tutacak. CHP’li vekiller ve PM üyelerinin toplam 44 ilde yerel seçimlerle ilgili çalışma yapacağı belirtilirken; seçim bölgelerinde adayın kim olması ve adayın nasıl belirlenmesi gerektiği konularında bölgeden gelen talepleri genel merkeze iletecek.
 
CHP milletvekillerinden 44 ilde yapacakları görüşmeler için bazı ipuçları da verildi. Milletvekillerinden, CHP dışı seçmenlere yakın olan sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle de görüşmeleri istendi. Bölgedeki muhtar, akademisyen ve meslek odaları temsilcileriyle de görüşme yapılması talep edildi. Vekillerden tebdili kıyafet ile çarşıda dolaşıp halkla buluşması, aday adaylarıyla mülakat yapması talep edildi.

İlk adaylar 24 Ekim’de
24 Ekim’de yapılacak PM toplantısında CHP’nin yerel seçimler için ilk adaylarının belirleneceği ifade ediliyor. Edinilen bilgiye göre, parti içerisinde üzerinde tam mutabakat sağlanan 200’e yakın belediye başkan adayının PM’nin onayına sunulması ve toplantıdan birkaç gün sonra kamuoyuna açıklanması planlanıyor. Açıklanacak adaylar arasında mevcut belediye başkanlarının olacağı da belirtiliyor.

ETİKETLER : chp belediye başkan adayları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber