RSS / XML
18-04-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort


CHP Aliağa'da Özcan Durmaz yola çıktı...

19-10-2018 17:05:36
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Didim Satılık
Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa ilçe başkanlığını 5,5 yıldır sürdüren ve geçtiğimiz günlerde Aliağa’dan belediye başkan aday adaylığı için görevinden istifa eden Özcan Durmaz’ın 18 Ekim Perşembe akşamı parti binası önünde yaptığı açıklamaya Aliağalıların büyük ilgi gösterdi.
 
Henüz belediye başkan adayı dahi değilken Aliağalıların miting havasına dönüştürdüğü Özcan Durmaz’ın CHP aday adaylığı açıklamasında büyük coşku herkes tarafından gözlemlendi. Özcan Durmaz, yaptığı açıklamada Aliağa’da parti içinden aday olan diğer yol arkadaşlarına başarılar dileyerek onları yanına çağırdı ve birlik mesajı verdi. Durmaz’ın bu davranışı çok yoğun alkış aldı.
 
Özcan Durmaz, kendisini ve ailesini Aliağalılara tanıtarak başladığı konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2014 yerel seçimlerinde yaşanan ayrışmadan dolayı kaybettikleri belediye seçimlerini nasıl yeniden kazanacaklarına dair umut dolu konuşmasıyla bitirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz’ın Yaptığı Açıklamanın Tam Metnini Şu Şekilde:
 
"Sayın ilçe başkanım, ilçe yöneticilerim, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarım ve yöneticilerimiz, belediye meclis üyelerimiz, eski dönem ilçe başkanlarım, Muhtarlarım, STK temsilcilerim, oda başkanlarım, değerli partililerim, değerli hemşehrilerim, arkadaşlarım, dostlarım, ablalarım, abilerim, kardeşlerim, toplantımızı izleyen yazılı, görsel ve elektronik medyamızın değerli temsilcileri,
 
Hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. Katılımınız ve desteğiniz için en derin teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olun, var olun…
 
Hoş geldiniz, safalar getirdiniz…
 
Bir yerel seçime doğru gidiyoruz. Beş buçuk ay sonra sandıklar kurulacak; kentlerimizi beldelerimizi yönetecek belediye başkanlarımızı seçeceğiz. Partimiz, doğru bir tercihle yerel seçim sürecini erken başlattı. Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvuruları yarın akşam saatlerine kadar partimize yapılacak.
 
Bende, beş buçuk yıldır sürdürdüğüm ilçe başkanlığı görevimden belediye başkan aday adayı olmak için ayrıldım. Hayırlı, uğurlu olmasını dilerim…
 
Aday adayı arkadaşlarımdan şu anda burada bulunanları yanıma davet ediyorum… Lütfen yanıma gelsinler. Bir arada olduğumuzu, bir aile olduğumuzu, bir uzaklığımızın olmadığını herkes bir daha gösterelim.
 
Selden kütük kapmaya çalışanlara, partimizin parçalanmasından medet umanlara cevabımız olsun. Bizi kimse ayıramaz…
 
Çoğunuzun beni tanıdığını biliyorum ama bilmeyenler için kısaca kendimi tanıtmak isterim:
 
* Evliyim, iki kızımız var. Eşim Duygu Durmaz, 2005 yılından beri Aliağa Devlet Hastanesinde cildiye doktoru olarak görev yapmaktadır.
 
* Büyük kızım Defne Durmaz 17 yaşında ve 11. sınıf öğrencisi, küçük kızım Deniz Durmaz ise 12 yaşında ve 6. sınıf öğrencisidir. Sekiz yıldır devam eden aktif siyasi yöneticilik hayatımı, eşimin ve kızlarımın desteği ve özverisi ile yürüttüm. Huzurunuzda kendilerine teşekkür ederim…
 
* 10 Ekim 1964 doğumluyum, Bergamalıyım.
 
* Üniversiteyi; Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesinde okudum.
 
* Üniversiteden sonra bir dönem TRT’de çalıştım.
 
* 1990 - 1996 yılları arasında Bergama Belediyesinde Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yaptım.
 
* 1996 yılından beri Çaltılıdere köyünde iş yapan madencilik firmamızı yönetiyorum.
 
* 1990 yılından, beri partiliyim.
 
* CHP Aliağa İlçe örgütünde 2008 yılından beri aktif olarak çalışıyorum.
 
* 2010 -2012 döneminde CHP Aliağa yönetiminde İlçe Sekreterliği görevini yürüttüm.
 
* 2013, 2015 ve 2017 yıllarında yapılan kongrelerde peş peşe üç kez CHP İlçe Başkanlığına seçildim.
 
İlçe başkanlığı yaptığım sürecin en zor zamanı 2014 yerel seçimleriydi. Aday belirleme sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle parti parçalandı. Seçimlerin ardından ilk işim partideki kavgayı durdurup, partiyi birleştirme çalışması oldu. Birçok üyemizle ilgili başlatılan disipline gönderme sürecin önünü kestim. Zaman içinde kırgınlıkları, küskünlükleri diyalog, eleştiri ve özeleştiri süreciyle gidererek, partiyi dışa dönük mücadele için yeniden bir araya getirdim.
 
Bu uğraşlarımız sonuç verdi. 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinden başlayarak 2015 Haziran ve Kasım seçimlerinde adım adım oylarımızı artırdık. 2017 referandumunda rekor kırarak Aliağa da % 66 oranında hayır çıkardık. 2018 Haziran seçimlerinde ise AKP ile aramızdaki farkı ilk kez % 7’nin üstüne çıkararak, Aliağa’nın açık ara birinci partisi olduk. Aliağa’da kullanılan iki oydan birisi Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnceye verildi.
 
Bugün partimizin eksiksiz bir araya geldiğini görmenin mutluluğu içindeyim. Parti üyelerimiz gayretimizi ve oluşan başarıyı gördü. 2015 ve 2017 kongrelerinde rekor destekle beni yeniden ilçe başkanlığına seçtiler. Partililerimize minnettarım, vicdanlarında ve hafızalarında yer edebilmiş olmanın onurunu yaşıyorum.
 
Sağolsunlar, varolsunlar…
 
Aliağa’dan çıkardığımız başarılı sonuçlar ne yazık ki Türkiye tablosunu değiştirmeye yetmedi. 11 gün sonra 29 Ekim. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yılını kutlayacağız. Buruk bir kutlama olacak.
 
Zira, hiçbir şeyimizin olmadığı günlerden bugünlere gelmemizi sağlayan Cumhuriyetin kurumları ve değerleri her gün yok ediliyor. Yolsuzluk ve kayırmacılık hayatın her alanını teslim alırken, demokrasi, ekonomik bağımsızlık, çağdaş eğitim, adalet, onurlu dış politika, şeffaf ve kurumsal devlet yapısı giderek ortadan kaldırılıyor.
 
Bu gidişin hedefinin ise demokratik ve çağdaş cumhuriyeti yok etmeye varacağı açıkça görülüyor.
 
Aynı tablo iktidar ittifakına mensup belediyelerde de görülüyor. İktidar ittifakı mensubu belediyelerde yerel demokrasi ortadan kaldırılıyor, sosyal, kültürel hayat daraltılarak içi boşaltılıyor, hesap vermekten uzak, kamu kaynaklarını yağmalayan, ranta ve talana dayalı bir belediyecilik, giderek normal ve kabul edilir hale getiriliyor.
 
Dürüst, namuslu, demokrat, yurtsever, ülkesinin ve şehrinin iyiliğini isteyen herkes gidişattan kaygılı. Bir şey yapmak lazım diyor herkes. Bende öyle diyorum. Ve diyorum ki; Geneli değiştirmek için yerelden başlamalıyız ve cesaretle yürümeliyiz…
 
Şiarımız bellidir, “Namuslularda en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça kurtulamayız.”
 
Bizim sorumlu olduğumuz yer Aliağa. Üretimin ve emeğin başkenti. Küçük bir kasabayken sanayi yatırımları ve Türkiye’nin her yanından gelen göçlerle büyümüş bir şehir. Türkiye’nin bütün renklerini barındıran bir şehir.
 
Bu şehir yıllarca sosyal demokrat belediyeler tarafından yönetildi. Kasabadan şehre dönüştüğü, her türlü alt yapıya en çok ihtiyacının olduğu yıllarda, sosyal demokrat belediyeler kıt imkanlarla, hiçbir şaibe olmadan Aliağa’yı, Aliağa yaptılar.
 
Halkımızda yapılanları gördü, siyasi desteğini esirgemedi. Ama bu desteğe rağmen 2004 de ve 2014 de biz aynı hataya düşerek ve yerel seçimlerde ayrıştık. Elimizdekini altın tepsi ile verdik.
 
Artık aynı tuzağa düşmeyeceğiz…
 
Şimdi yanlışı düzeltme zamanı…
 
Şimdi düştüğümüz yerden, yerel seçimlerde kalkma zamanı…
 
Şimdi hatalardan ders alma ve aynı hataları yapmama zamanı…
 
Hep söylüyorum, bizim Aliağa’ya yerel yönetim borcumuz var…
 
Borcumuzu ödeyecek miyiz?
 
Buradan Aliağa’ya söz veriyor muyuz?
 
Partimizi uzun bir süreçte getirdiğimiz başarılı nokta,
 
Partililerimin bana olan teveccüh ve güveni,
 
Belediyecilik tecrübem, iş hayatı tecrübelerim,
 
Sosyal ilişkilerim ve hemşerilerimizin verdiği cesaretle,
 
2019 yerel seçimleri için partimizden aday adayı olduğumu sizlere bildirmekten onur duyuyorum.
 
Hayırlı uğurlu olsun…
 
Allah utandırmasın…
 
Ülkemizin dört yanından gelerek Aliağa’yı yurt edinen değerli hemşerilerim;
 
* Türkiye’nin sosyal, kültürel bütün renklerine ev sahipliği yapan Aliağa’mızı; hemşerilerimizin yaşamaktan memnun ve mutlu olduğu, kentsel tüm gereksinimleri eksiksiz karşılanmış, değer katan büyük yatırımları yapılmış, toplumsal barışın en yüksek derecede hayata geçtiği bir şehir yapmak için aday adayı olarak yola çıktım.

Aliağa için hedeflerimi;
 
* Demokratik ve katılımcı bir belediyecilik anlayışıyla,
 
* Bütçeyi etkin, verimli ve doğru kullanan bir belediyecilik anlayışıyla,
 
* Hesap verebilen açık ve şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla,
 
* Siyasi kayırmacılığa kapalı, Aliağa’nın kendi evlatlarının çalıştığı, yönettiği bir belediyecilik anlayışıyla;
 
* Aliağa halkının değerlerini, mülkleri ve kaynaklarını koruyan, ranta, rüşvete ve haraca kapalı, dürüst ve adil bir belediyecilik anlayışıyla,
 
* Liyakatli, temiz, dürüst, erdemli, bilgili, donanımlı kadrolarla ve tüm halkımızla birlikte çalışarak hayata geçireceğim.
 
Söz veriyorum… Aliağa belediyesi, halkın belediyesi olacak…
 
Ayrıca buradan, huzurlarınızda bir söz daha vermek istiyorum.
 
Şu ana değin açıklama yapan arkadaşlarım ve ben sadece aday adaylıklarımızı açıkladık.
 
Ben hepsine başarılar diliyorum, hepsinin yolu açık olsun, hepsi de arkadaşım, kardeşim, dostum ve yoldaşımdır.
 
Ancak adayımızın hangi yöntemle belirleneceğini bilmiyoruz. Bu kararı genel merkezimiz verecek.
 
En başından beri söylediğim gibi, adayın ön seçim yöntemiyle belirlenmesi benim arzumdur. Bunu bir kez daha yineliyorum. Umarım ön seçim yapılır, herkesin içine siner. Ancak hangi yöntemle belirlenirse belirlensin en sonunda bir kişi aday olacak.
 
Hangi yöntemle aday belirlenirse belirlensin, hangi arkadaşımız aday gösterilirse gösterilsin, sonuç benim kabulümdür, başımın üstündedir.
 
Sonucu hiçbir şekilde tartışmam, kırgınlık sebebi yapmam. Bu kritik dönemde kimsenin buna hakkı yok.
 
Kim aday gösterilirse gösterilsin, kendim adaymışım gibi çalışacağıma huzurunuzda söz veriyorum…

Değerli hemşerilerim;
 
Son yapılan genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuçları, CHP’nin açık ara birinci parti olduğunu göstermiştir.
 
Yerel seçim başarısı için yapmamız gereken tek şey, birliğimizi beraberliğimizi korumaktır. Partimize oy veren hemşerilerimizin bir kırgınlığı varsa gidermek, gönül almak ve aynı hedefe doğru yürümenin yolunu açmak birinci görevimizdir.
 
Bizim birlikteliğimizin yarattığı gücün toplumun diğer kesimlerine olumlu yansıyacağı, biz birlikte olursak yeni seçmen desteğiyle daha da güçleneceğimiz açıkça görülmektedir.
 
Sokak, “CHP kendi içinde bölünmezse yerel seçimler CHP’nindir” diyor.
 
Bu doğru ve yerinde bir tespittir.
 
Sorumluluk bizde… Gereğini yerine getireceğiz?

Değerli yol arkadaşlarım;
 
İki yıl ilçe sekreteri, beş buçuk yıl ilçe başkanı olarak toplam yedi buçuk yıl yönetici olarak CHP Aliağa’da görev üstlenmenin onurunu yaşadım.
 
Bana bu görevleri layık gören tüm üyelerimize, delegelerimize, partililerimize ve yol arkadaşlarıma minnettarım.
 
Görevim süresince, başarmanın sevincini yaşadığımız keyifli anlarımızda oldu, beklediğimizi bulamadığımız ve üzüldüğümüz zor zamanlarımızda.
 
Dört dönem boyunca birlikte görev üstlendiğimiz tüm yönetim kurulu üyelerine, kadın ve gençlik kollarımızın tüm yönetim kurulu üyelerine, belediye meclis üyelerimize, tüm üyelerimize ve partililerimize, yardım ve destek veren tüm arkadaşlarıma ve hemşerilerime en derin teşekkürlerimi sunarım.
 
Şimdi yeni bir yol yürüme zamanı…
 
Katıldığınız için en derin teşekkürlerimi, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum…
 
Sağolun, varolun…
 
Yolumuz açık olsun…
 
Yolunuz açık olsun…”

Aliağa İçin En Güçlü Aday
 
CHP’nin Aliağa’da 2014 belediye seçimlerinde bölünerek girdiği seçimi kaybetmesinden yola çıkarak 2019 yerel seçimi için en güçlü aday olan Özcan Durmaz’ı aday göstermesi bekleniyor. Aday adaylığı açıklamasında CHP’lilere büyük umut veren Özcan Durmaz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Aliağa’daki seçim yarışında en büyük kozu olacağa benziyor.

ETİKETLER : aliağa özcan durmaz
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber