RSS / XML
20-04-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort


Eşrefpaşa Anadolu Lisesi Mezunları Andımız için buluştu...

22-10-2018 09:06:38
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Didim Satılık

Andımızın okullarda yeniden okutulmasına yönelik Danıştay’ın aldığı karara rağmen, Milli Eğitim’e bağlı kurumlarda resmi ya da gayri resmi olarak andımızın okutulmasına izin verilmiyor. Bunun son örneği İzmir’in en eski okullarından biri olan, çok sayıda ünlü isimlerin eğitimine katkı sağlayan Eşrefpaşa Anadolu Lisesi’nde yaşandı.

Okulun eski mezunları, yeni öğrenciler ve öğretmenler, okul bahçesinde düzenlenen geleneksel boyoz-gevrek gününde bir araya geldi. Eski mezunlar, okul müdürünün engellemelerine rağmen andımızı okudu ve “Andımızı unutmayacağız, unutturmayacağız.”diyerek, okullarda adımızın okutulmamasını protesto etti.

Andımızın okullarda yeniden okutulması için başlattıkları imza kampanyasına, kapı kapı dolaşarak destek toplayan Cumhuriyet Kadınları Derneği Güzelbahçe Şubesi Başkanı Mesude Öney,  Eşrefpaşa Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan konuşmalardan sonra mezunlar adına Atatürk rozetini Okul Müdürü Selman Er’in yakasına taktı ve andımızı okumak istediklerini söyledi. Ancak, konuya sıcak bakmayan Selman Er, andımızın siyasi malzeme haline getirildiğini savundu ve kesinlikle okunmasına izin vermeyeceğini belirtti.

“Çok duygulandık”

Ancak, andımızın okullarda yeniden okutulmasını isteyen eski mezunlar, okul müdürünün engellemesine rağmen hep birlikte andımızı okudu. 

Konuyla ilgili olarak düşüncelerini eski mezunlar ve öğretmeler adına açıklayan Mesude Öney, “Büyük bir coşkuyla andımızı okuduk. Anılarımızı canlandırdık. Öğrencilik günlerimize döndük. Bu güzel coşkuyu yaşamak istedik. Çevreden de katılımlar da bizi gururlandırdı, tüylerimiz diken diken oldu, çok duygulandık ve gözyaşlarımızı tutamadık. Hepimiz çok heyecanlandık. Bu yılki buluşmamızı andımızı okuyarak daha da anlamlı hale getirdik. Bu arada Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak Andımızın okullarda yeniden okutulmasına yönelik başlattığımız imza kampanyası büyük ilgi görüyor. Vatandaşlar, imza masalarımızın önünde uzun kuyruklar oluşturuyor, bu ilgi de bizi umutlandırıyor” dedi.

Eski mezunlar, daha sonra okulun tüm birimlerini gezerek nostalji yaşadı. Boyoz-gevrekle yapılan kahvaltının ardından günün anısına toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Buluşmada, okulun eski ve yeni mezunlarının yanı sıra, eski öğretmenler de hazır bulundu. 


ETİKETLER : Eşrefpaşa Anadolu Lisesi Mezunları Andımız Eşrefpaşa Lisesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Mobil
Mesude Öney 2018-10-22 19:18:48
Danıştay bir yanlışı düzeltmiştir. Artık bu konuda bakanlığın birşey demeden karara uygun davranması gerekir. Atatürk'ün koyduğu hedefe hiç durmadan yürüyeceğiz. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber