RSS / XML
22-07-2019
Bizi Takip Edin!


İzmir'de taksi sahiplerine 'kamera' bilgilendirmesi

07-11-2018 11:14:25
A+ A-
İşte detaylar...

Kuşadası Satılık

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, taksilere takılan güvenlik kameraları konusunda şehir merkezindeki taksi sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenledi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi üzerine İzmir’de de taksilere güvenlik kameraları takılmaya başlandı. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) yönetimindeki çalışmaları engellemek isteyenler olduğunu, SMS ve sosyal medya mesajlarıyla hem taksici esnafı hem de kamuoyunun provoke edildiğini belirten Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, şehir merkezindeki ticari taksi sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenledi. Anık, bilgi kirliliğiyle esnafın ve taksi müşterilerinin devlete ve odalarına karşı kışkırtılmaya çalışıldığını öne sürdü.

Celil Anık, taksilere kamera takılmasının İçişleri Bakanlığı tarafından zorunlu tutulduğunu belirterek, "Oda olarak kameraları biz takıyormuşuz yalanı da uyduruldu, özel hayatın gizliliği ihlal ediliyor denilerek toplum ile devlet karşı karşıya getirilmeye de çalışıldı" dedi. Anık, taksideki yolcuların ve şoförün yanı sıra toplum güvenliğinin sağlanmasının, suçla mücadelede devletin elini güçlendirmenin hedeflendiğini dile getirip, şunları söyledi:

"İçişleri Bakanlığı genelgesinin ardından UKOME bünyesinde İzmir Emniyet Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin de yer aldığı komisyon kuruldu. Komisyonun istenen teknik şartlara göre yetki belgesi verdiği firmalar tarafından 3 bin 500 taksi, bin 117 minibüs, 6 bin servis aracı ve güzergah izin belgesi ile ilçelere yolcu taşıyan 3 bin 8 araca kameralı güvenlik sistemi, bakanlıkça verilen sürenin sona ereceği 31 Aralık'a kadar yerleştirilecek. Yüz tanıma gibi özelliklere sahip kameraların kayıtları İl Emniyet Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İzmir Ulaşım Merkezi'nde tutulacak ve takip edilecek."


ETİKETLER : taksi sahipleri kamera bilgilendirme
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber