RSS / XML
26-03-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

Yoga Eğitmeni Mukadder Havi Akay, Peter Hess Ses Terapisi'ni anlattı

08-11-2018 08:46:24
A+ A-
İşte haberin detayları...

Denizli Satılık

Alaçatı Yoga Healing Kurucusu Mukadder Havi Akay ile Türkiye'ye yeni giren Peter Hess Ses Çanakları Uygulaması ve faydaları ile ilgili konuştuk. 

Aynı zamanda Yoga Eğitmeni, AccessBar uygulayıcısı, Ilahinoor enerji uygulayıcısı, Aroma terapist olan, danışmanlık ve nefes koçluğu yapan Akay, "Peter Hess Sound Healing, 36 yıllık bir yöntem, bu yöntem teşhis ve tedavi yöntemi değil. Titreşimler, tıkanık hücreleri harekete geçirir, blokajları çözer, gevşeme sağlar, çözüme odaklıdır, motivasyon sağlar. Bütünsel bir yöntemdir. Tıbbi değil, fakat onu destekler. Çanaklarla beden üzerinde veya aurada çalışılır. Gerginlik ve stresi azaltan yöntemleri vardır. Burada amaç; bedenin iyi olan bölgelerini daha da iyileştirmek, iyiyi arttırmaktır. Ses çanaklarıyla şifa yöntemlerinin kökleri 5 bin yıl öncesine kadar dayanır. Ses ve titreşimin etkisiyle deri ve kulak içindeki sinir uçları, yayılan frekansları beyne aktarıyor. Bunun etkisiyle beyinde mutluluk hormonu, endorfin salgılanıyor. Sistem kişiyi Beta dalgasindan alıp, alfa dalgasına geçiş yaptırıyor. Alfa 8-13 Hz arasında değişen, iyileşmenin, şifanın başladığı frekans olarak tanımlanıyor. Bu değişimi yaşayan kişi yani Beta’dan Alfa’ya geçen kişi şifalanıyor." şeklinde konuştu.

İyileşme yolculuğunda medikal tıp ve alternatif tıbba destek olan Ses Terapisinin yapılışını okuyucularımız için kısaca anlatan Akay, "Beden üzerinde kişinin genel durumunu göz önüne alarak bazen 20-35-45 dakika sürelerle çalışıyoruz. Seansdan sonra kişi gevşemiş, rahatlamış, tamamiyle huzuru bulmuş olarak ayrılıyor." dedi.

Akay, sözlerini şöyle sonlandırdı: "Çanakların vibrasyonu bedende ve hücre seviyesinde etkileri hissedildikce, kişi hayatı boyunca gösterdiği dirence karşı bırakma ve teslimiyet geliştirir. Dolayısıyla kişi, dengelenip, yenilenerek yaratıcılığını fark edip, doğru kararlar almaya başlar. Seslerle huzurlu ve mutlu yaşam mümkün. Ekip olarak, kozmik ses banyosu dediğimiz meditasyonlar da veriyoruz, bu toplu meditasyonlar da ciddi bir iyileşme. Kozmik ses banyosu’unu “Evrenin Sesi”Okulu olarak veriyoruz."


ETİKETLER : Yoga Eğitmeni Mukadder Havi Akay Peter Hess Ses Terapisi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber