RSS / XML
19-04-2019
Bizi Takip Edin!
bodrum escort


Göztepe-İÇKÜ işbirliği

09-11-2018 12:00:59
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

İzmir Satılık
Prof.Dr.Saffet Köse’yi makamında ziyaret etti. Görüşmede iki kurum arasında yapılması öngörülen iş birlikleri masaya yatırıldı.
 
Görüşmede, Rektör yardımcıları Prof.Dr.Turan Gökçe, Prof.Dr.Adnan Kaya, Genel Sekreter V. Nurettin Memur da hazır bulundu.
 
Ziyaret ile ilgili bilgi veren Rektör Prof.Dr. Saffet Köse, Göztepe Spor Kulübü ile sporcu sağlığı ve eğitimi branşlarında iş birliği yapılması ile ilgili fikir birliğine varıldığını söyledi. Prof.Dr.Köse, “Ülkemizin spor alanındaki gelişmelerine katkı sağlamak için birlikte gayret göstereceğiz. Bu gayretin ilk adımı olarak bir araya geldik. İkili çalışma grupları oluşturarak akademi ile spor camiasını ortak paydada buluşturan çalışmalar yapmayı planlıyoruz.” dedi.
 
Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ise Türkiye’deki tüm spor dallarında, olimpiyatlar ve diğer yarışmalarda genç sporcu yetiştirmekle ilgili bir sıkıntının olduğunu kaydetti. Başarıyı arttırmakla ilgili çalışmaların yürütüldüğünü de ifade eden Sepil, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu konudaki söylemi aynı, bunu yapacak alt yapıların kurulmasıdır. Bu konuya olan duyarlılığı ve desteğini de biliyoruz. Bir takım yapılar kuruldu, statlar, spor salonları yapıldı. Göztepe Spor Kulübü olarak şunu görüyoruz ki, eğitimle spor henüz tam olarak birbirini tamamlamıyor. Bu noktada Sayın Rektörümüzü ziyaret ettik. İKÇÜ ile bu konuda ve daha birçok konuda birlikte çalışabileceğimizi söyledik. Çünkü eğitimle pratiği birleştirmek çok önemli. Bu işin uygulanabileceği bir alan olabiliriz. Mühim olan iki tarafın da ortak noktada birleşmesidir. İzmir’e Türkiye’ye faydalı gençlerin yetiştirilebileceği ortamı oluşturmak adına araştırma yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

ETİKETLER : göztepe ikçü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri

Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber