RSS / XML
27-09-2021
Bizi Takip Edin!


CHP İzmir adaylarını bu tarihte açıklıyor...

19-11-2018 10:19:11
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları....

Konya Satılık
31 Mart seçimlerine yaklaşık 4.5 ay varken CHP, henüz Yüksek Seçim Kurulu’nun takvimi bile netleşmeden aday belirleme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 24 Ekim’de ilk grupta 105 aday, 14 Kasım’da ikinci grupta da 147 aday açıklayan CHP’nin bu ay sonunda yüzlerce aday daha açıklamaya hazırlandığı kaydediliyor.
 
Edinilen bilgiye göre 29 Kasım ya da 30 Kasım’da yapılması planlanan Parti Meclisi (PM) toplantısında CHP’nin yaklaşık 300 aday daha açıklaması bekleniyor. Bugüne kadar 1 büyükşehir, 10 il belediye başkan adayını açıklayan CHP’nin üçüncü grupta açıklayacağı adaylar arasında birden fazla büyükşehir belediyesi ve çok sayıda il belediyesi olacağı ifade ediliyor.
 
15 Aralık tarihine kadar İstanbul ve İzmir dışında pek çok adayın kamuoyuna açıklanacağı ifade ediliyor. İstanbul ve İzmir adaylarının da en geç Aralık sonunda açıklanacağı kaydediliyor. 
CHP’de belediye başkan adaylarının erken açıklanmasıyla 31 Mart’ta yaklaşık 3 ay kala bütün adayların belirlenerek seçim çalışmalarının erken başlaması amaçlanıyor.
 
Edinilen bilgiye göre 14 Kasım’daki PM toplantısında aday belirleme yöntemi olarak kabul edilen “eğilim yoklamasının” nerede yapılıp nerede yapılmayacağına yönelik çerçeve de belli olmaya başladı. Bu kapsamda parti yönetiminde; İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir adaylarının yanı sıra diğer büyükşehirler ve pek çok il belediyesinde de eğilim yoklamasının yapılmamasına yönelik görüş öne çıkıyor. CHP yönetiminde birkaç il belediyesinde eğilim yoklaması olabileceği, ancak eğilim yoklaması yönteminin ağırlıklı olarak ilçe adayları ve bütün belediye meclis üye adaylarının belirlenmesinde kullanılacağı ifade ediliyor. (Cumhuriyet)

İZMİR’DE BAZI İLÇELER AÇIKLANACAK
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday olmayacağını ilan etmesinin ardından aday adayı enflasyonunun yaşandığı İzmir Büyükşehir adayının hangi yöntemle belirleneceği konusunda da belirsizlik devam ediyor. Aday adaylarının fazlalığı yüzünden parti yönetiminin İzmir’de de eğilim yoklaması kararı verebileceği ifade ediliyor. İzmir’deki belirsizlik yüzünden büyükşehir adayının Kasım sonunda yapılacak PM’nin gündemine gelmesi beklenmiyor. Ancak İzmir’de bazı ilçe belediye başkan adaylarının yapılacak ilk PM’nin gündemine gelmesi bekleniyor.

ETİKETLER : CHP izmir belediye başkan adayları
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber