RSS / XML
22-10-2019
Bizi Takip Edin!


Çıray'dan ilçe isteği...

22-11-2018 09:32:27
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Urfa Satılık
Aytun Çıray ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında yapılan görüşmede, Çıray’ın İzmir’in bazı ilçelerinde CHP’nin desteğini istediği ifade edildi.
 
Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre; AK Parti ve MHP’de yeniden başlayan ittifak süreci, CHP ve İYİ Parti arasındaki yerelde ittifak görüşmelerini de hızlandırdı.
 
CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın bir araya gelmesinin ardından, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın da önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğü öğrenildi. Görüşmede Çıray’ın,  Kılıçdaroğlu’na, “İzmir’in bazı ilçelerinde oy potansiyeli olan İYİ Parti’yi, CHP’nin desteklemesini istediği” ileri sürüldü. 
 
İYİ Parti, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde, İzmir genelinde, yüzde 10,9 oy alarak, yüzde 6,3 oy alan MHP’yi geride bırakmıştı. Kılıçdaroğlu ve Çıray görüşmesinde de İzmir’in gündeme geldiği belirtildi.
 
Çıray’ın, “İYİ Parti’nin İzmir’de aldığı oyları anımsatarak, belli başlı ilçelerde CHP’nin İYİ Parti’yi desteklemesini istediği” belirtilirken, Kılıçdaroğlu’ndan ise İYİ Parti’ye ‘net’ bir yanıt gelmediğine dikkat çekildi. CHP’nin yerel seçimlerde en iddialı olduğu illerden İzmir’de, CHP’nin de hem büyükşehir belediye başkanlığında hem de ilçe belediye başkanlıklarını “partisine katmak istediği” belirtiliyor. Bu nedenle de Kılıçdaroğlu’nun Çıray’a, “Değerlendirelim” yanıtını verdiği ifade ediliyor. İYİ Parti’nin de CHP’ye, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda İYİ Parti’nin CHP’yi destekleyebileceğini, belki İzmir’de bir ortak aday üzerinde durulabileceğini, ancak İYİ Parti’nin MHP’nin önünde oy aldığı ilçelerde CHP’nin kendilerini desteklemesiyle, Millet İttifakı’nın belediye sayısını artırabileceği” önerisinde bulunduğu da ifade ediliyor.
 
AYTUN ÇIRAY'DAN HABERE AÇIKLAMA GELDİ...
Haberle iligili Aytun Çıray sosyal medya adresinden şu açıklamayı yaptı...
"Bugün Cumhuriyet gazetesinde yer alan Sayın Kılıçdaroğlu'ndan İzmir'in ilçeleriyle ilgili İYİ Parti adına destek talebinde bulunduğuma dair haber yanlış duyuma dayanmaktadır ve kesinlikle doğru değildir. Kamuoyunun bilgisine" 

Retrobet
ETİKETLER : iyi parti izmir chp
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber