RSS / XML
28-09-2021
Bizi Takip Edin!


Aslanoğlu'ndan çöplere dijital takip

18-12-2018 09:55:18
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Didim Satılık
CHP Balçova Belediye Başkan Aday Adayı olan Endüstri Mühendisi Şenol Aslanoğlu, Balçova’da dijital dönüşümü yapacak projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.
 
Balçova’nın tarım ya da sanayi kenti olmadığını ifade eden Aslanoğlu, 2050’de eğitim, sağlık ve turizm alanında sadece Türkiye’de değil tüm Avrupa tarafından tanınan bir kent nasıl oluruz, bunun planlamasını yapmamız gerektiğini söyleyerek“bunun için de dijital dönüşümü yakalamamız şart” dedi.

Dijital dönüşüm sağlanacak
CHP’den Balçova Belediye Başkan Aday Adayı olan Şenol Aslanoğlu, inovasyon, Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm temelli projeleri ile Balçova’nın ihtiyacı olan kimliğe kavuşacaklarını söyledi. Dünyada artık ülkelerin değil şehirlerin yarıştığını ifade eden Aslanoğlu, “Bu yüzden pozisyonumuzu doğru belirlememiz gerekiyor. Bunun için dünyayı tanımamız ve dünyadaki insanlarla, insanlarımızı buluşturmamız gerekiyor” dedi.

Çöplere dijital takip
Balçova için dijital dönüşümün ilk adım olması gerektiğini vurgulayan Aslanoğlu, ”Çağı yakalamış bir belediyecilik insana hizmette üst sınırları zorlar. Dijital dönüşüm de bunu bize sağlayacaktır. Bazı belgeler ve başvurular için insanlar neden belediyeye gelsin. Kağıtsız belediyecilik yönünde çalışacağız. Dijital yazılımlarla özellikle sokak temizliğini ve çöp konteynerlerini takip edeceğiz. Dünya akıllı belediyecilik çalışmaları ile 2050’ye hazırlanıyor. Dünyayı yakalayacağız. Kadınlara bu sistemi öğreterek onlardan bu konuda yardım alacağız” diye konuştu.

ETİKETLER : şenol aslanoğlu balçova chp
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber