RSS / XML
22-11-2019
Bizi Takip Edin!


CHP Aliağa Başkan Adayı Durmaz'dan Kubilay daveti

20-12-2018 14:07:59
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Konya Satılık
CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı Özcan Durmaz, Asteğmen Kubilay’ın Menemen’de şehit edilmesinin 88. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 
 
Mesajında gericiler tarafından katledilen Mustafa Fehmi Kubilay’ın Cumhuriyetin gücü ve ölümsüzlüğünü kanıtladığını belirten Durmaz “Bundan tam 88 yıl önce, Cumhuriyet tarihimizin en acı olaylarından biri yaşandı Menemen’de. Öğretmen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay, Cumhuriyet’in aydınlığını karartmaya çalışan bir grup gerici güruh tarafından 23 Aralık 1930’da katledildi. Gericiler yalnız Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı değil Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki’yi de şehit ettiler. Asteğmen Kubilay ve arkadaşları kendi canlarını feda ederek, Cumhuriyeti ve laikliği hedef alan karanlık güçlere karşı genç Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü ve ölümsüzlüğünü kanıtladı.” dedi.
 
Karanlığın temsilcisi gerici güçlerin emellerine hiçbir zaman ulaşamayacağını vurgulayan Özcan durmaz “Cumhuriyetin ve değerlerinin aydınlık savunucusu Asteğmen Kubilay Cumhuriyetimizin ilk devrim şehididir. Kubilay’ı öldüren Cumhuriyet ve insanlık düşmanı, gerici, yobaz, katiller onursuzca tarih sahnesinden silinip gittiler. Kubilay ise ölümsüzce Türkiye Cumhuriyeti’nin onuru olmaya devam ediyor, 88 yıldır artan bir minnet ve özlemle anılıyor. Cumhuriyet ve insanlık düşmanı yobazlar şunu kesinlikle bilmelidir ki, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolundan giden her genç bir Kubilay’dır. Ata’sına minnetle bağlı Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşları Cumhuriyete her koşulda ve şartta sahip çıkmaya devam edecektir. Sizler Kubilay’ı öldürseniz de onun yerini alacak bir Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Abdi İpekçi mutlaka çıkacak, Atatürk ilke ve devrimlerini, tam bağımsız laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni kanının son damlasına kadar savunacaktır." şeklinde konuşt:
 
"23 Aralık Pazar günü Menemen’de Kubilay Anıtı önünde düzenlenecek anma törenine ve mitinge katılmaları için de yurttaşlara çağrıda bulunan Durmaz “Tüm Atatürkçüleri, cumhuriyetçileri ve Türkiye sevdalılarını Şehidimiz Kubilay'ı anma törenlerine katılmaya çağırıyorum. İzmir'in Şehitlerine, vatanına nasıl sahip çıktığını herkese gösterelim, Pazar günü saat 09,00’da Menemen Tren İstasyonu önünde buluşalım”

ETİKETLER : özcan durmaz menemen kubilay
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber