RSS / XML
08-12-2019
Bizi Takip Edin!


AK Parti İzmir Adayı Zeybekci'den çöp çıkışı...

09-01-2019 11:45:28
A+ A-
İşte haberin ayrıntıları...

Bursa Satılık
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, seçim çalışmalarına Gaziemir ve Menderes ilçelerinde sürdürdü. İki ilçede vatandaşlarla tek tek tokalaşan ve esnafla da sohbet eden Zeybekci, İzmir'i dünya kenti yapmak için çalışacaklarını söyledi.  Kentte modern çöp depolama tesisi olmadığını belirten Zeybekci, "Türkiye'de katı atığını dağlara taşlara, derelere ormanlara atan başka bir il yok. 4.5 milyon nüfus burası . Böyle bir şehrin çöpünü, çocuklarımızın geleceği olan dağlara, ormana, derelere attırmayacağız ' dedi. Zeybekci, Menderes ilçesi gezisinde MHP İlçe Başkanlığını da ziyaret etti.
 
İlk olarak Gaziemir sokaklarında dolaşan ve esnafı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, ilçe teşkilatında partililerle toplantı yaptı.  Zeybekci, "Bugüne kadar bu ülkeye her şekilde ve makamda hizmet ettik. Cumhurbaşkanımız 'İzmir seni istiyor' dediğinde başımızla beraber dedik. İzmir bizim için onurdur, bir semboldür. Bize 'İzmir'de görev var, ihtiyaç var' denince koşarak geldim. Zaten İzmirli ve Egeliyiz. Bu şehir bizim anayurdumuz gibi bir yer. Geldiğimiz andan itibaren kabul ve heyecan var. Ben  halka dokunmayı  seven bir insanım. Ticaretten, üretimden ve esnaflıktan geliyorum. Ben bu halkın içinden biri olarak geliyorum" dedi.
İZMİR İHMAL EDİLDİ
İzmir'in ihmal edildiğini belirten Nihat Zeybekci,''İzmir maalesef bahanelere mağdur kalmış. Hak etmediği bir yerde. Bunu suçlusu şu bu demiyorum. Kentin sırtını Anadoluya döndürmüşler. İzmir'i küstürmüşler. Kendi içine kapatmışlar. Halbuki İzmir yaratılıştan dünyanın en güzel şehri.  Bu coğrafyanın bir numaralı şehri. Maalesef hor kullanılmış. İçine kapatılmış. Kimse benim hedefimde değil ve alınmasın. İzmirli artık geleceğini düşünerek bakıyor. Bu dönemde hep birlikte İzmir'e kendimizi anlatacağız" dedi. 

VERGİ GELİRİ DAHA FAZLA
İzmir'in diğer illerden daha fazla vergi geliri olduğunu ifade eden Zeybekci, "Bir Uşaklı, Aydınlı veya Denizlili vatandaşa vergi gelirlerinden gelen vergi payı 1 lira iken, İzmirliye bunun en az iki katı para geliyor. Bugün İzmir trafik sorunu var. Türkiye'nin en sıkıntılı şehirlerinden biri. Çevre yolu olmasaydı, herhalde en çok cinnet geçirilen şehirlerden biri olurdu. Konak Tüneli açıldı, söylenmedik laf bırakmadılar. Belediye başkanının biri tünelden geçmemeye yemin etmiş. Sen geçmiyorsun ama halk geçiyor" diye konuştu.
MODERN ÇÖP TESİSİ OLACAK 
İzmir'in hakettiği yeri alacağını belirten Nihat Zeybekci, şunları söyledi:
"Türkiye, dünya aldı başını başka yere gidiyor. Ama İzmir nereye gidiyor. Türkiye'de katı atığını dağlara taşlara, derelere ormanlara atan başka bir il yok. 4.5 milyon nüfus burası. Böyle bir şehrin çöpünü, çocuklarımızın geleceği olana dağlara, ormana, derelere atamazsınız. Buna izin vermeyeceğiz. Projelerimizi en kısa sürede açıklayacağız."
 
MHP İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ
Başkan adayı Nihat Zeybekci, Menderes gezisinde MHP İlçe Başkanlığı'nı da ziyaret etti. İlçe Başkanı Önder Böncü'yle görüşen Zeybekci, "Davamız bir, önceliklerimiz bir. hassasiyetimiz bir. Ayrı olarak ortaya çıkacak hiçbir şeyimiz yok. Seçim bürolarımızı ortak kullanacağız" dedi. 
 
Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu'yu makamında ziyaret ettikten sonra bir kahvehaneye giderek halkla sohbet etti. Okey oynayan vatandaşların daveti üzerine masaya oturarak okey oynadı.

ETİKETLER : ak parti nihat zeybekci izmir çöp
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer POLİTİKA haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -

Ana sayfa - sağ alt

Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber