RSS / XML
14-11-2018
Bizi Takip Edin!
bodrum escort

‘İSTÖP’DE EKMELEDDİN İHSANOĞLU ALARMI

--
A+ A-
İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu (İSTÖP), Başkanı CHP Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Mehmet Aydoğan şimdiden 22 Temmuz’a hazırlanıyor. O tarihteİzmir’e gelecek olan Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na verecekleri iftar yemeğinin hazırlıklarıyla uğraşan Aydoğan sema gösterilerinin de olduğu özel bir gece olacağına işaret etti

Gaziantep Satılık

HÜSEYİN DEĞİRMENCİ -   İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu'nun çalışmaları hakkında bilgi veren İSTÖP Başkanı  Mehmet Aydoğan,  ''İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu, 140 bilim adamı ile özel proje ekibimiz ile sürekli proje üreten bir platform. Biz normal STK'lar gibi yemek yapan, çay yapan piknik yapan bir kuruluş modundan çıktık. Bunları bize bağlı olan alt dernekler yapıyor. Bizim bir farkımız olması gerektiğini düşündük; yılların deneyim ve birikimini, İzmir'e, İzmirliye, Ülkemize yarar getirecek büyük projeler yapmak adına yola çıktık. 22 projemiz devlet kanadında yasallaştı. Güçlü bir ekibimiz var.  Biz şunu söylüyoruz; artık sivil toplum örgütleri bulundukları yaşadıkları yerlerde sorunları tespit edip; bunların nasıl çözüleceği yönünde kafa patlatmalıdır. Ben buradan devlet yetkililerine ve yerel yönetimlere sivil toplum kuruluşlarının önlerini açmaları ve destek olmaları konusunda sesleniyorum'' şeklinde konuştu.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU’NUN İZMİR PROGRAMI!

İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu (İSTÖP), Başkanı CHP Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Mehmet Aydoğan, ile röportajımızın devamında Cumhurbaşkanı adayı  Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun İzmir programı hakkında da konuştuk. Aydoğan programla ilgili; '' Cumhurbaşkanı adayımız  Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu, olarak bizim davetimiz üzerine İzmir'e geliyor. Bizi kırmadılar ve davetimize katılacaklarını bildirdiler. İftar programı olacak ve STK temsilcileri ile muhtarlar katılacak. Sema gösterisi olacak. İftar yemeği olacak. İhsanoğlu katılımcılara seslenecek. Bu bizim kuruluş olarak yeni bir çalışmamız değil. Biz geçmiş yıllarda da önemli isimleri misafir ettik. Abdullah Gül, Alparslan Türkeş, Recep Tayyip Erdoğan, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller gibi... Bizim burada ki amacımız Ülkenin üst düzey yöneticileri halkla kucaklaştırmak'' dedi.

''CHP AT GÖZLÜĞÜ İLE BAKAN...''

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı  Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu için yapılan parti kriterlerine uygun değil yönünde parti içinden yapılan eleştirileri hatırlattığımız Aydoğan konuşmasının devamında; ''CHP'de kendini geliştiriyor; değişiyor. CHP'de artık at gözlüğü ile bakan, sadece belli bir gurubu temsil eden bir parti olmaktan çıkıp; bütün Türkiye'yi kucaklayacak politikalar izlemeye başladı CHP. Bu izlediği politikalar çerçevesinde halk neyi istiyorsa, Türkiye'nin gerçeği neyse, ondan hareketle böyle bir aday belirlediğini düşünüyorum. CHP ciddi bir açılım içerisinde; CHP müthiş bir gelişme içerisinde... '' ifadelerini kullandı.

''CHP İZMİR'DE BAŞARILI OLMUŞTUR!''

30 Mart'ta yapılan yerel seçimlerin ardından uzun süre gündemde kalan CHP İzmir'de başarılı mı? Başarısız mı? Tartışmalarına da değinen Aydoğan, ''30 Mart sonrası CHP İzmir'de başarılı olmuştur. Kaybedilen ilçelerde stratejik hatalardan dolayı kaynaklanmıştır. Bana göre CHP İzmir'de başarılıdır'' dedi.

''DEMOKRATİK SEÇİMLER, LİDERLERİN İKİ DUDAĞI ARASINDAN ÇIKMALI''

Röportajımızın devamında siyasi liderlere yüklenen Aydoğan, ''Türkiye'de seçim kanunlarını, parti içi demokrasiyi yerleştiremediğiniz takdirde hep kaybedersiniz. Demokratik seçimler, liderlerin iki dudağı arasından çıkmalı. Türkiye'nin en büyük eksiği demokrasi; siyasi alanda demokrasi... Parti içi demokrasi gelsin, bir genel başkan bir ilin en ücra köşesinden bir adayı çok iyi bilemez; halk kadar bilemez. Sevilen sayılan kişileri görev verilmeli'' şeklinde konuştu.

''BURADA VALİ'NİN DE YAPACAĞI BİR ŞEY YOK!''

Hazineye devrolan özel idare malları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Aydoğan, ''Büyükşehir Belediyesi haksızlığa uğramıştır.  İşi yapan, hizmet beklenen kurum Büyükşehir Belediyesi, mallar devlete... Aziz Kocaoğlu son derece haklı... Burada Vali'nin de yapacağı bir şey yok. O da devlet memuru. Siyasi irade ne derse o olur. İktidar partisinin burada  taraflı davranmaması lazım. Çifte standardı kullanmaması lazım'' ifadelerini kullandı.

''O SENİN ADAMIN, BU BENİM ADAMIM...''

Röportajımızın son bölümünde AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda yaşanan değişimle ilgili, isim vermeden eski il başkanı Ömer Cihat Akay'a gönderme de bulunan Aydoğan İzmir’de kurucusu olduğu eski partisi hakkında, ''Hangi partiden olursa olsun, hangi siyasi partinin il başkanı veya ilçe başkanı olursa olsun, kişiler seçilirken çok isabetli seçilirse,  ülke kazanır İzmir kazanır. Ahmet olmuş; Mehmet olmuş; önemli değil. Önemli olan geçmişinde güzel izler bırakmış, güzel işlere imza atmış kişilere görev verilmeli. Yönetim kadrolarını, o senin adamın, bu benim adamım, o senin arkadaşın getirelim şeklinde hareket edersek bu iş olmaz. Bu tür yaklaşım kente zarar verir. Kalite çok önemli sevilen insanlardan siyasi kadrolar oluşursa kent kazanır Ülke kazanır'' dedi. 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJLAR haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber