RSS / XML
22-07-2019
Bizi Takip Edin!


Buca'da çöp krizi

11-02-2019 13:52:31
A+ A-
İşte detaylar...

Denizli Satılık

İZMİR'in Buca ilçesinde Uğur Mumcu Caddesi ile Fırat ve İnkılap mahallelerindeki üç pazar yerinde, bir gün önce kurulan pazarların çöpleri, belediye ekiplerince toplanmadı. Sabah gördükleri manzara ve kötü koku karşısında rahatsızlık duyan ilçe sakinleri, önceden pazarın kurulduğu günün akşamında çöplerin mutlaka temizlendiğini söyledi.

Buca'da Uğur Mumcu Caddesi'ndeki Buca Pazar Yeri, Fırat Mahallesi'ndeki Fırat Pazar Yeri ve İnkılap Mahallesi'ndeki Şirinyer Pazar Yeri'nde kurulan üç pazarın çöpleri temizlenmeden bırakıldı. Önceleri pazarın kurulduğu günün akşamı belediye temizlik işçileri tarafından yapılan çalışmalar, aksamaya başladı. Ertesi güne kalan sebze ve meyve atıkları, keskin koku ve ortaya çıkan kötü görüntü çevrede yaşayanları rahatsız etti. Yerlere saçılmış meyve ve sebzeler, karton ve plastik poşetler ortalıkta dururken, pazar yerlerinin yakınlarındaki dolup taşan çöp konteynerleri de dikkat çekti.

Pazar yerindeki çöplerin toplanmasının iki haftadır aksatıldığını dile getiren Fırat Mahallesi sakini Cemalettin Karaalp, "Geçen hafta çöpler bir gün boyunca böyle kaldı. Normalde pazar biter bitmez geceden toplanıyordu, hatta pazar tam kaldırılmadan temizlenmeye başlanıyor, pırıl pırıl oluyordu. Biz sabah uyandığımızda çöpleri görmüyorduk bile. Ben pazar yerinin tam içinde bir apartmanda oturuyorum ve şu an evimizde kokudan duramıyoruz" dedi.

Evden çıktığında şaşkına döndüğünü belirten bir diğer Fırat Mahallesi sakini Halil Baybars da, "Geçen hafta ben bu şekilde olduğunu görmemiştim. İlk defa görüyorum ve çok şaşkınım. Normalde pazar bittikten sonra ekipler gelirdi ve burayı tertemiz yaparlardı. Bu pazarı nasıl bu halde bırakabilirler. Bir an önce toplanması gerekiyor, kokudan ve pislikten geçilmiyor" diye konuştu.

Çöplerden rahatsız olan mahalle sakinlerinden Ecrin Kalkan da, "Bir an önce buradaki bütün çöplerin temizlenmesi gerekiyor. Burada oturan herkes şikayetçi. Bizim suçumuz, günahımız ne" dedi.

Uğur Mumcu Caddesi'nde kurulan Buca Pazar Yeri'ndeki çöplerin de toplanmadığını dile getiren Çağrı Şen, "Biz bu durumdan çok rahatsızız. Dünyanın hiçbir yerinde böyle çirkin bir görüntü yoktur. İki haftadır çöpler böyle bırakılıyor. Kokusu, yoldan geçenlerin bile üstüne siniyor" diyerek tepkisini dile getirdi.

Pazar yerindeki esnaf da bölgeye geldiklerinde şaşkınlıklarını gizleyemedi. Pazarcı Cüneyt Özmen, "Biz ilk defa bu hale geldiğini görüyoruz ama vatandaş çok rahatsız olmuş. Bir an önce müdahale edilmesi gerekiyor" dedi.

Buca Belediyesi'nden konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

 

EKİPLER ÇALIŞMAYA BAŞLADI

İzmir'in Buca ilçesinde Uğur Mumcu Caddesi ile Fırat ve İnkılap mahallelerindeki üç pazar yerinde, bir gün önce kurulan pazarın toplanmayan çöplerinin temizlenmesi için ekipler çalışmalara başladı. Buca Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ekiplerin tam kadro olarak temizlik çalışmasına başladıkları bildirildi. Açıklamada, bir gün önce yapılması gereken temizlik işlemlerinin neden aksadığıyla ilgili ise bir bilgi verilmedi. Öte yandan, işçilerin, mesai alacaklarının ödenmesindeki gecikme nedeniyle iş yavaşlattıkları ileri sürüldü.


ETİKETLER : Buca pazar yerleri çöpler
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL YÖNETİMLER haberleri

ÇOK OKUNANLAR
Arşiv Arama
- -


Ege Meclisi - Ege'nin Ortak Sesi -
SPOR
Spor Haberleri
GÜNCEL
İZMİR
İzmir
POLİTİKA
Politika
ÖZEL HABER
Özel Haber